www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplitube 3-Mica Problema Cu Asio


Recommended Posts

No acum ce ii fac?

Am urmat pasii prezentati pe forum, problema este ca la fereastra cu setari imi da ca nu am nici un device conectat pntru iesire (nu imi vede canalul de output) si nici nu am ce sa selectez in meniu...am doar not discovered.

Chitara se aude dar nu pot sa aplic vre-un efect, semnalul fiind procesat de program, problema este ca nu iese semnalul mai departe la boxe.

Nu am nimic deschis care sa foloseasca canalele de output (am vazut ca daca pui o melodie in foobar de ex. nu mai poti sa folosesti softuri ca amplitube)

No vreau sa ma joc si eu nitel ca nu mai am amplificator, cred ca imi iau un amplug de la vox, asa nu ma mai chinui pana imi vine ampul pe lampi.

Cum naiba atasez o poza din calculator fara sa o pun pe imageshack???

Interfata masii.

18654419.jpg

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Ai dat restart dupa ce ai instalat ASIO4ALL?

Poti sa atasezi, ai attach file, dar trebuie sa dai "reply to this topic" ca sa iti apara. La post rapid nu ai posibilitatea.

 

Vezi in setari la audio, la output sa nu ai selectat MS GS Waveable Synth, sa fii pe Realtek output.

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

Mama lui in fund...daca selectez intrarea directx, am ce sa aleg la iesiri dar am latenta putzei, si m-a intrebat ramurel daca am win 7, da ala e.

O sa dau disable la iesirea digitala, poate asa vrea. La synth....midi nu stiu ce, nu ma pricep prea bine de unde selectez/deselectez.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.