www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce s-a intimplat cu Vama Veche?


Elvantin
 Share

Recommended Posts

nimic nu mai e ce a fost.trebuia s=o lase dreq in pace de Vama,dar vezi,doamne,ei au vrut s-o salveze :) in 3 ani nu mai ramane nimic din vechea vama,o sa fie plina de fite si curve si interlopi

 

 

.....si de aceea merg anu asta la 2Mai...cu cortu frumusel , liniste. si gata...o chitara , o undita, un peste la gratar...o berica ...o tabla....si poa' sa isi bage stuful unde vor ei ...( nush daca ati observat dar vama devine o mamaia mai mica....cu toate hotelurile si mertzanele din care gajaie manele)...

Link to comment
Share on other sites

Bajeti, am auzit ca se tine in Mangalia Stufu' anu' asta.. asa ca interesati-va si voi.. nu stiu cit este de adevarat, dar nu m-ar mira.

 

Da bajeti, s-a facut Bavaria in Vama. Asteptam 290-ul, nu? Ce drecu.. doar e la moda. Apoi se poate recurge la programul "Votati pentru Maneaua Veche".. si gata si cu Vama.

Link to comment
Share on other sites

M-as mira sa stii tu mai bine ca organizaotorii . Pe siteul oficial zice 1-2 septembrie vama veche

http://www.stufstock.com/main.php

 

:) sa moara pestii! numa' cacaturi de trupe! Altar ar fi o treaba.. da' numa' de cinta dupa "Born again".

Nasol de tot.. anu' trecut m-am dus pentru Semnal M si Nightlosers.. care nightlosers au lasat de dorit pentru simplul fapt ca au enit cu un gay dupa ei.. a fost execrabil ala.. si mamaia cinta mai bine decit el :) da' in fine.. ideea e ca sunt curios cine s-o mai duce :)

Link to comment
Share on other sites

salvaţi vama veche de mircea toma!

Am sa-ti platesc drept de autor pentru replica asta,caci am s-o folosesc cat de des pot.BTW,noua(Midnight Express) ne-au spus ca suntem prea comerciali pentru festivalul asta

Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

:) pe bune ?

au cam luat-o pa aratura baietii ...

bine acuma nu cred ca au fost vreodata pe calea cea buna dar fie...

evident emil canta... ei nu-s delooooc comerciali :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest nothin

am eu o idee care s-ar putea sa se apropie de un adevar paluzibil

un nene s-a trezit intr-o zi sa salveze vama veche si probabil a venit cu ideea ca daca strage mai multi oameni la un loc se face...

eh acuma cum strangi mai multi oameni ?

pai un concert cu multe trupe pare o idee buna nu ?

NU

oamenii nu merg la concerte ca sa stranga gunoaie (merg ca sa le faca :) ), ci sa ca se distreze etc....

si porbabil ca atunci sponsorii au aparut si evident ca ei au vazut o ocazie de a face bani/reclama :)

 

sper ca nu a sunat prea mult a propaganda anarhista :):(

Link to comment
Share on other sites

Scopul Stuffstock a fost vreodata sa salveze Vama Veche?

 

 

Fratilor, ce inteleg "demaratorii" sau "promotorii" sau cum vreti voi sa-i numiti si totodata OAMENII dE RIND prin

"salvati vama veche"???????????

 

oricum consider chestia asta o porcarie!

 

In consecinta, baieti, salvati vama veche! S-a deschis bavaria pub, asteptam Manele 290.. atunci va fi salvata definitv, right?

Link to comment
Share on other sites

idem. is prea snoaba ca sa ma duc in vama oricum.

De acord cu tine !!! Nu am chef sa vad tot felu de distrusi care iti cer 5 mii sa faca un dus ... ce dreaq ... este atata apa.

Pana acu vreo 8 ani mergeam aproape in fiecare an fiindca tatal meu era instructor de arte martiale si faceam acolo stagii de pregatire. De cand au inceput sa vina o multime de gura gasca nu s-a mai facut !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Eugen_G

Este o tema care a facut sa "curga" multa "cerneala" in media noastra.Vreau sa extind un pic tema discutziei shi la Salvatzi Roshia Montana.

In amanfoua situatziile se face mult "caz'' de salvare.DAR CONCRET NU S-A SALVAT NIMIC.Din contra ash zice.

De ce nu s-ar vorbi de reevaluare sau reconsiderare a situatziilor?S-ar putea oare face o analiza mai reala,mai concreta a problemelor din cele doua zone?Shi sa se vina,in urma analizelor,cu solutzii CONCRETE de atenuare macar a efectelor "deranjamentelor"(ca sa zic asha) din cele doua zone.

E ca shi cum ai avea 2 moshteniri shi vine cineva shi spune:"-Pot sa vand ce ai tu prin casele tale moshtenite?

-Da.

-Pot sa stau temporar in casa ta?

-Da.

-Pot sa daram casa cand plec din ea?

-Cu placere."

Poate ca am exagerat un pic dar cateodata asha imi pare ca se prezinta situatzia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.