www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce s-a intimplat cu Vama Veche?


Elvantin
 Share

Recommended Posts

Pentru cei care au auzit sau au fost anul asta:

 

* ce s-a intimplat cu Vama? sunt adevarate zvonurile cum ca nu se mai da voie cu cortu' pe plaja?

 

* news-uri din partea celor ce-au fost anul asta si totodata din partea "prietenilor celor ce-au fost" sunt binevenite (cred) pentru toti!

 

asa ca va invit sa postati...

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Am dat o tura in vama ieri ... se da voie cu cortul pe plaja, plaja a fost impartita in doua zone de campare, zona sud (acolo unde sunt majoritatea teraselor) si zona nord (la km 0) se plateste o taxa zilnica pentru fiecare cort amplasat pe plaja. Un loc de campare in zona nord este mai ieftin, in jur de 3 ron parca :) iar in zona sud 5 ron ...

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

pai e foarte bine, pentru ca de obicei campingurile platite au si alte facilitati, de gen o buda normala :) , nu mai trebuie sa platesti mersul la baie (cat de stresant)

era asa ceva? sau e vama de anul trecut plus o taxa draguta?

Link to comment
Share on other sites

Nu am sesizat schimbari majore ... cert este ca intreb litoralul romanesc este cam pustiu pentru perioada asta a anului. Mizeria de pe plaja trage totusi cel mai rau in jos mai peste tot. Initiativa din vama nu-i chiar rea, cu taxa de 3lei ... Anul asta m-am simtit bine acolo ... nu a fost prea aglomerat, am mancat binisor .. lume placuta. Preturile au sarit totusi cam mult in sus... nejustificat. Off .. Bulgaria este asa aproape...

Link to comment
Share on other sites

Nu am sesizat schimbari majore ... cert este ca intreb litoralul romanesc este cam pustiu pentru perioada asta a anului. Mizeria de pe plaja trage totusi cel mai rau in jos mai peste tot. Initiativa din vama nu-i chiar rea, cu taxa de 3lei ... Anul asta m-am simtit bine acolo ... nu a fost prea aglomerat, am mancat binisor .. lume placuta. Preturile au sarit totusi cam mult in sus... nejustificat. Off .. Bulgaria este asa aproape...

 

frate, stai linistit, nici Bulgaria nu-i prea curata.. as putea sa ma duc (am pass) dar mi-au zis niste prieteni ca-i acelasi jeg

 

tot vama noastra ramane sfinta :)

 

adic s-=ar putea sa fie mai mare daraua decit ocaua.. doar ca sa nu zici ca n-ai fost in tari straine (sa produci masini si vile :) )

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

Da, am fost weekendul trecut, si chiar am avut senzatia ca e mai curat si mai putin dizgratios decit alte dati.

 

frate, ca sa-ti zic asa, sunt cit se poate de obisnuit cu jegul de pe litoralul nostru.. bine dreacu ca nu te mai alearga cacatii in apa (serios va spun ca acu' citiva ani, la MAMAIA (!!!!! pm, perla Marii Negre... pe dreacu) pluteau cacatii in apa de ziceai ca nu-i adevarat)..

 

deja nu mai am pretentii sa fie nisipul nu-stiu-cum pentru simplul fapt ca ramane valabila vorba batrineasca "cum iti asterni asa ai"... asa ca.. daca taranu isi ia un kil de banane si le insira pe toata plaja, n-ai ce-i face.. daca termenii de tomberon, cos de gunoi, ghena, s.a sunt foarte laconici in capatinile romanilor n-ai ce face.

 

eu am dechis topicul pentru ca vroiam sa stiu daca ma usuca la curte cu cortu.. (evident ca daca se interzicea cu cortu' pe plaja ar fi trebuit sa se duca toti la curti, chestii.. si lasind la o parte c-au fi saltat preturile enorm, nici nu gaseai loc)...

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

frate, stai linistit, nici Bulgaria nu-i prea curata.. as putea sa ma duc (am pass) dar mi-au zis niste prieteni ca-i acelasi jeg

 

tot vama noastra ramane sfinta :)

 

adic s-=ar putea sa fie mai mare daraua decit ocaua.. doar ca sa nu zici ca n-ai fost in tari straine (sa produci masini si vile :) )

Nu stiu unde au fost prietenii tai in Bulgaria dar am fost si eu....si sunt cu mult peste noi la calitatea serviciilor, curatenie, liniste in statiuni....la toate capitolele ce mai....si la preturi mai mici decat la noi.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, daca majoritatea apeductilor vor disparea de-acolo, s-ar putea sa vreau sa merg la festival :)

 

frate, mi s-a parut organizat aiurea.. adica.. nu inteleg de ce ar trebui sa platesc 350mii pentru un festival care se tine pe plaja... cu 2 scene puse relativ aproape una fata de celalalta (adica daca ai niste urechi mai bune auzi un amalgam de muzici), plus ca banii ar justifica doar 2-3 trupe (Semnal M, Nightlosers... si poate inca una..)..????

 

voua nu vi se pare putin cam.. aiurea?

 

frate, ia-mi bani da' adu super sonorizare sa ma lase lat si adu frate trupe.. nu-mi scoate ochii doar cu 2 trupe bune pentru care tre' sa dau 350mii..

 

in fine.. e doar parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

Gasesc oamenii si cate un milion jumate pe bilet pentru diversele concerte de anul asta, si n-or scoate 35 roni pentru festival de 3 zile pe malul marii. right :)

daca vor disparea miscreantii aia cu dasimieoguradevodka, i really can't complain

Link to comment
Share on other sites

Guest beseech

a aparut Bavaria in vama veche..doamneeee !!!! :))..nu mai e cum era acum niste ani vama...de cand cu "salvati vama veche" parca mai mult s'a deteriorat...vin tot felu de "investitori" , se baga taxe si alte tampenii...inainte te duceai in vama cu cortu si oalele in spate..acum te duci cu bani...aiurea ..ma rog..cel putin asta e parerea mea..:)

Link to comment
Share on other sites

nimic nu mai e ce a fost.trebuia s=o lase dreq in pace de Vama,dar vezi,doamne,ei au vrut s-o salveze :) in 3 ani nu mai ramane nimic din vechea vama,o sa fie plina de fite si curve si interlopi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.