www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Sa-Mi Cumpar?


Guest Koslov

Recommended Posts

Salut!

Cant la o matura de vreo doi ani asa ca m-am gandit c-ar trebui sa-mi cumpar o chitara noua.Problema e ca am de ales dintre un Ibanez RGA42 si un BC RICH fx6 assasin.....Ibanez-ul e nou, dar bc rich-ul e second-hand, adica i-a cam expirat garantia, oricum arata ca nou, n-are zgarieturi, tastele si gatul sunt in perfecta stare dar dozele mi se par mai slabute decat cele de pe Ibanez (are doze Rockfield Mafia). Pretul Ibanez-ului este 1600 RON iar cel al bc rich-ului de 1800 second si 2700 nou..

Nu stiu sigur daca bc rich-ul este orgianal sau fals (are seria 74100300), asa ca daca cunoasteti chitarele Bc Rich va rog sa-mi spuneti si mie cat de "original" este.

Va rog mult sa-mi spuneti ce chitara ati alege daca ati fi in locul meu! Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

De ce ar fi LZ3-N si LZ3-B mai bune?

In orice caz, compari o chitara neck through cu una bolt on, una cu fingerboard ebony cu una cu rosenwood, una cu Groover Rotomatic cu una cu ibanezuri, una string trough, alta hard tail si tu te uiti la doze? Eu unul as alege BC Rich-ul fara sa stau pe ganduri, dar ar fi o chestie de gusturi. Daca-ti plac mai mult specificatiile/aspectul Ibanezului, ia Ibanez.

Despre cat de fake e chitara, din vorbe e greu sa ne dam seama. Cel mai bine trimite-le un mesaj celor de la BC Rich cu serialul. In orice caz, foarte slabe sansele sa fie fake...

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.