www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Preamplificator De Rack Cu Control Midi


Messu
 Share

Recommended Posts

Ma bate gandul sa mai vand din echipament si sa-mi cumpar un preamplificator de rack cu control MIDI. Sincer as vrea ceva cu tuburi, dar in varianta cat mai simpla, adica fara efecte , fara simulatoare de mai stiu eu ce, fara bucle si alte acareturi....

Bugetul, ca asta ne omoara, cred ca o sa fie de 300 Euro. La pretul asta eu n-am gasit decat ADA MP1 sau MP2 care, cred eu, un pic cam hibrid. Intrebarea este daca ar face banul. Foloseste cineva de p-aici asa ceva ?

Sint binevenite si alte sugestii de echipament, bazate ori e exeperiente personale ori pe ce s-a mai auzit din diverse surse...

Link to comment
Share on other sites

Colegul Overdrive a facut citeva, obtinind rezultate foarte bune.

Vorbeste cu el, sint sigur ca va intelegeti si la pret.

Tocmai ma pregateam sa scriu acelasi lucru, dar Dudu mi-a luat-o inainte.

Cred ca sunt cel mai in masura sa recomand asa ceva.

Am avut un preamp de rack cu control MIDI facut de Overdrive si am mai testat apoi inca unul si am fost foarte multumit de ele.

Link to comment
Share on other sites

:) da, stiu produsul. Adica il stiu de aici de pe forum. Am vazut o prezentare... Din pacate ma indoiesc ca ma gasesc in zona de pret potrivita. In general ceva facut la cerere e mult mai scump si eu sint constient ca bugetul meu, chiar daca o sa reusesc sa vand din ce mai am p-acasa, e mai degraba mic... Dar asta e,.... n-am ce sa fac....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma bate gandul sa mai vand din echipament si sa-mi cumpar un preamplificator de rack cu control MIDI. Sincer as vrea ceva cu tuburi, dar in varianta cat mai simpla, adica fara efecte , fara simulatoare de mai stiu eu ce, fara bucle si alte acareturi....

Bugetul, ca asta ne omoara, cred ca o sa fie de 300 Euro. La pretul asta eu n-am gasit decat ADA MP1 sau MP2 care, cred eu, un pic cam hibrid. Intrebarea este daca ar face banul. Foloseste cineva de p-aici asa ceva ?

Sint binevenite si alte sugestii de echipament, bazate ori e exeperiente personale ori pe ce s-a mai auzit din diverse surse...

eu zic sa mergi pe mina lui Overdrive

am fost intr-o zi la el si am vazut ceva FOARTE interesant

ia legatura cu el

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa mergi pe mina lui Overdrive

am fost intr-o zi la el si am vazut ceva FOARTE interesant

ia legatura cu el

Daca pun ban pe ban sigur o sa ma gandesc si la varianta aia. Ce e rau e ca as vrea sa probez inainte de a cumpara si cred ca asta e mai dificil ca banuiesc ca le face la comanda nu pe stoc :D . Nu-i vorba, nu ma indoiesc de calitatea produsului, doar ca poate nu e pe gustul meu ca sound. O sa mai vad...

 

 

@Pierre

Nu stiu ce sa zic de JMP-1... Vad ca e hibrid si, fara sa vreau sa supar pe nimeni, ma tem ca fiind hibrid nu e nici de un fel nici de altul. Si asta ar trebui probat...

 

Mai astept sugestii si cumparatori ca sa fac banii necesari :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.