www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Oameni Pentru Alcatuirea Unei Formatii Rock


Pit
 Share

Recommended Posts

Muzician, 32 de ani, din Bucuresti, caut oameni pentru alcatuirea unei formatii rock.

 

Sunt muzician din 1995 si din 2004 am fost instrumentist de sesiune; cant la chitara bass si stiu sa cant si la chitara, imi place sa scriu si sa compun cantece. Sunt expert in muzica country traditional, iar din din muzica rock cel mai mult ma atrage si caracterizeaza (zic eu) subgenul avantgarde-rock.

 

Sunt de doi ani in Romania si cum nu cunosc pe nimeni aici, forumurile sunt singura mea cale de a incerca sa gasesc alti muzicieni, insa nu am gasit inca persoane cu care sa fiu pe aceeasi lungime de unda. Fie varsta, genul muzical dorit, nivelul, stilul de lucru nu au corespuns cu ale mele, sau indisponibilitatea celorlalti (servici/familie/prieteni/distractie) si nivelul de implicare in proiect. Pentru mine muzica este ocupatia principala, asa ca inteleg ca e mai putin probabil sa gasesc ceea ce caut pe internet, insa dupa cum am mentionat, neavand niciun prieten sau cunostinta in Romania este singura mea optiune deocamdata.

 

Contact

e-mail: pit_e_mail@yahoo.com

celular: 0767.60.23.70

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ola, cam greu ce vrei tu sa faci, greu dar nu imposibil, eu insa nu am inteles o chestie, ce ai vrea concret sa faci, sa te lipesti la o trupa incompleta, sa-ti faci tu una nou nouta si daca da, ce vrei sa canti mai exact, cover-uri, compozitii si daca da, ce gen, etc...

 

Avand in vedere ca de peste doi ani n-am gasit pe nimeni cu care sa pot canta, in momentul asta pur si simplu vreau sa-mi gasesc niste oameni cu care sa cant (suna a cliseu, dar asta e adevarul). Cand stai degeaba 2 ani e clar ca ruginesti, asa ca acum caut exact ce zice si titlul anuntului, "oameni pentru alcatuirea unei formatii rock". Dupa ce (si daca) voi gasi asa ceva si imi voi intra in mana din nou, vreau sa cant compozitiile proprii ale grupului. Ca gen, mie-mi plac mult avantgarde-rock-ul, grunge-ul, deci ceva cat mai apropiat de asta (n-am cum sa impun un anumit gen, din moment ce nu e un band de coveruri; trebuie sa placa fiecaruia ce face).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.