www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Niste Sfaturi


Guest Rapandula

Recommended Posts

Guest Rapandula

Salut biggrin.gif

Odata cu venirea Craciunuluithumbsup.gif , ma gandesc sa imi iau un amplificator nou.

Am nevoie de niste sfaturi , vreau sa imi iau ceva mai mare si mai "puternic"rolleyes.gif(momentan am un cub roland 15x) , am un ESP/LTD H-351FR , doze active EMG .

Vreau un amplificator care sa aiba iesire pentru casti/boxe etc. ,si sa aiba ceva efecte pe el (un distors, delay )

Ce idei aveti? Ce merge ? Nu stiu de unde sa incep sa ma uithuh.gif .

thx!dry.gif

Link to comment
Share on other sites

...ceva mai mare si mai "puternic"...

Nu stiu de unde sa incep sa ma uithuh.gif .

thx!dry.gif

 

Zi intii unde canti cu el : la bloc, la casa, la sala...

 

Ai pus ghilimele la puternic. Deci, probabil vrei o scula mai grozava calitativ decat cubul tau, nu neaparat multi W, nu ?

 

Pentru c-ai zis de casti, zic si io : un combo VOX de 15, maxim 30 second hand ( VTxx sau ADxxVT ). Au Power Level ( pt difuzor )...

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rapandula

Zi intii unde canti cu el : la bloc, la casa, la sala...

 

Ai pus ghilimele la puternic. Deci, probabil vrei o scula mai grozava calitativ decat cubul tau, nu neaparat multi W, nu ?

 

Pentru c-ai zis de casti, zic si io : un combo VOX de 15, maxim 30 second hand ( VTxx sau ADxxVT ). Au Power Level ( pt difuzor )...

 

 

 

.

 

Ideea e ca am nevoie de un amplificator pe care sa il pot folosi si in concerte .

Si da , stau la casa , deci nu ar fi nici o problema cu volumulrolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Si da , stau la casa , deci nu ar fi nici o problema cu volumulrolleyes.gif

 

Ce vorbeşti ? Io mă duc cu lampa de 18 W la subsolul casei, când vreau s-o forjez şi-mi mută nădragii...

 

Dar, oricum , daca tu zici.... Repet, seria VOX , dela 15 la 120 are pot de POWER LEVEL . Testează !

 

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Rapandula

Ce vorbeºti ? Io mã duc cu lampa de 18 W la subsolul casei, când vreau s-o forjez ºi-mi mutã nãdragii...

 

Dar, oricum , daca tu zici.... Repet, seria VOX , dela 15 la 120 are pot de POWER LEVEL . Testeazã !

 

 

 

.

 

Multumesc mult de tot , o sa caut :) acum am si eu un start bun ! rulez.gifmerci inca odata respect.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.