www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Se Canta Corect


Guest Rick27
 Share

Recommended Posts

cant de 1-2 luni la chitara si am o problema , ori eu nu cant bine ori chitara are nevoie de un setup mai bun.

de fiecare data cand mut degetul de pe un fret pe altul se aude un bazait ca si cum as avea fretbuzz ,dar pana nu ridic degetul nu se aude nici un bazait.

care este problema eu sau chitara?

Link to comment
Share on other sites

Canti de foarte putin timp....cu timpul te mai obisnuiesti cu chitara .... Daca canti regulat sunetul ala o sa dispara dupa o anumita perioada de timp( depinde cat timp canti ) fie ca incerci fie ca nu....

 

LE : Totusi daca vrei sa faci niste exercitii in acest sens incearca sa iti sincronizezi mai bine mana stanga cu mana dreapta , incepe mai lent si maresti viteza cu care canti

Link to comment
Share on other sites

cant de 1-2 luni la chitara si am o problema , ori eu nu cant bine ori chitara are nevoie de un setup mai bun.

de fiecare data cand mut degetul de pe un fret pe altul se aude un bazait ca si cum as avea fretbuzz ,dar pana nu ridic degetul nu se aude nici un bazait.

care este problema eu sau chitara?

Analiza foarte corecta , spirit de observatie excelent .

 

De actionat in consecinta .

 

Analizezi in continuare si actionezi Logic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.