www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodie Pt Romani


Guest nothing.matters1
 Share

Recommended Posts

Guest nothing.matters1

Ce sa mai, am facut si eu o piesa, singur singurel, cu chitara la pc, cu amplitube.. si cu vocea mea oribila pe care va rog sa o scuzati.

Melodia se vrea a fi un impuls pt a trezi romanii , poate cineva va face ceva in tara asta.. am inclus si o interpretare a imnului Romaniei la inceput. Sper din suflet sa nu semene cu altceva , deci sa fie original( daca mai seamana cu altceva, sa ma iertati, nu am facut-o cu intentie).

Despre mine: ma numesc Adrian, am mai avut cont pe rgc dar am pierdut parola.. facusi 20 de ani intre timp si tot acolo sunt.. scule praf, nici macar amplificator, singur, fara trupa si tot cantand dupa ureche)..

Cam asta e.. Bucurati-va de ea.. Poate trezeste spiritul romanesc din voi.. Daca nu, macar sa-mi lasati si mie o parere, o critica ceva..

Multumesc

Adrian - Pentru romani (cu voce).mp3

Link to comment
Share on other sites

De voce nu zic ...

 

Iar în rest, nu mi se pare prea mobilizator, ca să trezească ceva... Mi se pare chiar uşor deprimant şi ca mesaj ( ...unde, de la minutul 3 nu mai înţeleg nimic din vocal ) şi ca melodie ( ţi-a plăcut "Dark side of the Moon" mult, cumva, odată ? ).

 

Adică nu aş asculta ceva ce să mă facă să-mi tai venele de tristeţe..."Ce naşpa-i viaţa şi ce greu o duc..."

Dacă doreai ceva mobilizator, ar fi trebuit să te inspiri din ceva gen "Pe-al nostru steag e scris Unire", adică ceva de săltat adrenalina...

Ceva "rădăcină de tulpină" sau "Ascuţi-te-am de-un pietroi / să tai capu' la ciocoi" :)

 

Dar, keep going ! Mai poţi încerca...

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest nothing.matters1

corect pct de vedere.. chiar nu mi-a dat prin cap... e destul de trista asa cum e.. nu e chiar ceva sa te puna in miscare..

atunci sa ne bucuram de ceea ce ne putem bucura.. am sa mai incerc.. ms de parerea sincera

Link to comment
Share on other sites

Guest nothing.matters1

Ms ca mi-ai atras atentia. Pare sa fie absolut corect ceea ce afirmi. Concluzia e ca am gresit, poate din graba, poate din neatentie..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.