www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

un alt fel de progresiv?


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest Izzy Waan

this is DEEP man and cool too......I'm speechless. chiar n-ai gasit o trupa sa canti ?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

hehe....primele masuri imi aduc a vai (probabil whispering a prayer ).

anyhow,foarte buna treaba!

 

primele masuri aduc cu "noapte si zi" a trupei Iris.

nu am intentionat sa plagiez, mi-am dat seama mai tarziu, mi se parea ca parca ar aduce a ceva si asa am lasat-o pentru ca asa am auzit-0 (in minte) .

oricum vai si dream theater sunt "taticii" mei, asa ca nu ma deranjeaza sesizarea.

va multumesc tuturor ca ascultati piesa, ca va place si nu m-ar deranja daca ati fi mai duri, sa invatam unii de la altii. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

aceeasi intrebare:cu ce ai treas tobele?as fi si eu interesat

 

toata orchestratia, cu exceptia chitarilor e facuta in logic audio, cu sunete de pe CD-uri (akai samples).

am folosit un set Tama pentru tobe (era cel mai bun din ce am gasit acolo).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

am incercat si eu sa fac o piesa progressive, un pic mai "altfel" decat pana acum.

sper sa va placa si astept parerile voastre. :)

 

frumos , atentie la timingul bendurilor , progresia este una mult uzitata de acea seamana ( aduce) cu mai multe piese franceze , dar nui bai ., partea a doua este si ea ok , frumoasa lucrare .atentie la pitch . ( si eu am o pioesa la topicul cu dozele , tot usor sub ton ici colo da merge . lol...

 

Pitch-ul ar trebui sa fie "supra" ton , sfatul ce se da in manualele de recording este ca sa pui trackul de solo in pitch control si sa urci tonul cu cateva come ( sau 2-4 %) , mari artisti pot sa faca acet lucru live , si dau stralucire si contur soloului .

 

oricum este foarte buna piesa , aranjament cu gust si orchestratie buna ,solouri frumoase modulatii si dialoguri reusite.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Piu Piu

am incercat si eu sa fac o piesa progressive, un pic mai "altfel" decat pana acum.

sper sa va placa si astept parerile voastre. :)

Esti pe calea cea buna/ bafta si cat mai multe game la studiu.

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

multumesc pentru pareri.

astept si eu niste critici mai dure, ca numai asa progresam.

moisoiule, iar ma omori cu "whispering a prayer a lui vai". vrei sa postez varianta lui sa te lamuresti ca nu seamana?

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.