www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Atelier De Chitara Electrica Cu Mine Alba Iulia


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

Mulțumesc doamnei director Ioana Bogãțan, lui Silvan Stâncel, teatrului de pãpuºi PRICHINDEL din Alba Iulia.

 

 

aºadar, vã aºteptãm vineri 16 decembrie la orele 19 la un atelier de chitarã care vã propune sã vã faceți chitara sã vorbeascã.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Tu n-ai reusit sa o acordezi pe-a mea si-acu vrei s-o faci sa vorbesca ????!!!!

:))))))

 

domne...cum e turcu si pistolu.... a mea vorbeºte...a ta nici macar acordatã nu stã... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

HIHI !!! a stat...dar au umblat nu stiu cîti mesteri la ea...inclusiv eu ...

Ea nu are nici o vina...

 

 

 

de la un timp, chitara o iei aºa cum e...se uzeazã lucrurile se stricã asta e...

 

oricum te aºtept la micul meu atelier de chitarã.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Io vrea ca chitara mea sa cînte ,nu sa vorbeasca !!!

Uzura nu are nimic in comun cu reglarea octavelor !!

De am tip ,vin !

 

 

 

 

eşti liber să faci din chitara ta ce vrei. Cântatul în concepţia mea este foarte aproape de a "vorbi" ...eu am crezut că înţelegi această subtilitate. ok...fă chitara să cânte şi e foarte bine. nu am crezut că o metaforă nu poate fi înţeleasă pe acest forum de oameni inteligenţi şi sensibili. (eu cred că TOŢI au înţeles-o inclusiv tu ...doar că ţii neapărat să polemizăm aiurea în tramvai)

 

reglarea octavelor nu are legătură cu cântatu... aia, dacă este aşa de problematică, ţi-o rezolvă un lutier. Eu ţi-am explicat că NU sunt lutier DAR pot să încerc să o ajustez aşa cum fac la chitarele mele... e adevărat că ai o problemă mai ciudată la care nu mă pricep.

 

ŞI DA, UZURA ARE MULTE ÎN COMUN CU REGLAREA OCTAVELOR.

 

Ne vedem. Sa aduc bere? :)

 

mulţumesc. Nu aduce că eu nu beu.:lol: dar poţi aduce pt tine.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am avut plãcerea sa schimb câteva vorbe ºi gânduri cu Andrei ºi sã-i ascult prestațiile, în format digital, pe unde le-am prins ºi vreau sã spun ( ºi i-am spus-o ºi direct ) cã îmi pare rãu cã nu face cumva sã împãrtãºeascã, la nivel mai mare, ceea ce face el în aceste "Ateliere".

 

Sper sã am ocazia sã particip odatã la un atelier dintr-acesta, pt cã-mi place cum sunã ºi cum gândeºte muzicã...

Timiºoara nu-i departe ! Cine ºtie...?... "One of these days"...:)

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Tocmai m-am intors de la workshop, ceea ce am auzit mi-a gadilat urechile intr-un mod tare placut, mi-a facut ziua mai frumoasa si nu in ultimul rand mi-a facut placere sa te cunosc personal. :respect:

 

şi eu mă bucur că te-am cunoscut şi că v-am cunoscut, că aţi venit, şi dacă ţi-am făcut acest final de zi mai frumos... este cea mai bună recompensă pentru mine. Hai că poate facem şi o parte a doua.:)

 

Am avut plăcerea sa schimb câteva vorbe şi gânduri cu Andrei şi să-i ascult prestaţiile, în format digital, pe unde le-am prins şi vreau să spun ( şi i-am spus-o şi direct ) că îmi pare rău că nu face cumva să împărtăşească, la nivel mai mare, ceea ce face el în aceste "Ateliere".

 

Sper să am ocazia să particip odată la un atelier dintr-acesta, pt că-mi place cum sună şi cum gândeşte muzică...

Timişoara nu-i departe ! Cine ştie...?... "One of these days"...:)

 

 

 

.

 

aşa este. noi am mai povestit pe mess despre aceste ateliere. am să încerc în februarie să merg la Iaşi şi la Timişoara (deocamdată doar în aceste două localităţi am fost chemat la modul textual). Nu e o promisiune dar chiar îmi doresc acest lucru. Mulţumesc.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.