www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

instrumental rock


Guest Izzy Waan
 Share

Recommended Posts

Guest Izzy Waan

este doar un fragment si atept un feedback zdravan nu atat despre compozitie,cat despre sound.....ca pe mine asta ma doare rau.......avand in vedere ca trag piesele pe un Pentium 266MHz 160 RAM creative PCI 128 la 16 biti 48 kHz.....dinozaur nu altceva,cat despre monitoare.......mai bine tac......

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

este doar un fragment si atept un feedback zdravan nu atat despre compozitie,cat despre sound.....ca pe mine asta ma doare rau.......avand in vedere ca trag piesele pe un Pentium 266MHz 160 RAM creative PCI 128 la 16 biti 48 kHz.....dinozaur nu altceva,cat despre monitoare.......mai bine tac......

 

avand in vedere ca ai folosit sculele mentionate, pot sa zic ca suna super bine. si imi place si ce ai compus, cred ca e ceva nou pe forumul asta.

ai putea, totusi sa detaliezi ce ai folosit, adica, amp, chitara , program de inregistrare, sa ne exprimam niste pareri mai obiective?

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

pai ia sa vedem, am o copie de telecaster(harley benton,dupa buget coane Fanica....) X-Vamp Behringer ca preamp modeling(extraordinar modelat stack-ul Mesa Boogie,dupa parerea mea...)amplificatorul l-am facut eu asa ca ......not much to tell(ECC 83 in preamp si solid state finalul) 1622FX-PRO mixer,tot Behringer,si un DI tot facut de mine,modelat dupa DOD.

Bass Harley Benton activ,Korg AX3B-procesor,Millenium DI (pasiv).

Tobele sunt semplate din MRT-3 Zoom,cinelii de undeva de pe net,Kick drum-ul procesat cu Antares Microphone (Beta 52 Shure,adauga un extra presence...)

Organ B4 Native Instruments(nu am controler MIDI si folosesc tastatura de la calculator ca clapa,if you can imagine that.......)

Compresia pe bass e intradevar o problema......la mine,ma ia groaza cand vine partea de bass.....Mai am de invatat.

legat de sunetul snare-ului,cred ca asa am vrut,sa sune mai Europe,mai Whitesnake,in romania snare bine tras n-am auzit decat la putine trupe,nu stiu ce fac baietii aia in studiouri dar parca-s vorbiti,toate snre-urile au o rezonanta excesiv de metalica,probabil de la arcuri si suna mai mult 'timbals'.....anyway,thanks guys.

Keep up the good work !!!!!

Edited by Izzy Waan
Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

asta cel putin e un gen aparte,d'aia se si numeste albumul --Strange Kind of Rock'n'Roll--

aici,pe langa toate instrumentele,n-am avut de lucru si am facut si voci (fata si backing) treaba e ca nu sunt vocal asa ca nu va legati de partea vocala.

astept acelasi feedback sanatos.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

...asta nu cant cu trupa mea,fac eu personal niste inregistrari,sunt chitara a doua in trupa mea,ma intereseaza mai mult abordari in maniera Pete Townsend,Tom Petty si altii care nu sunt chiar "guitar heroes"

Thanks for your support !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest noizatu

...asta nu cant cu trupa mea,fac eu personal niste inregistrari,sunt chitara a doua in trupa mea,ma intereseaza mai mult abordari in maniera Pete Townsend,Tom Petty si altii care nu sunt chiar "guitar heroes"

Thanks for your support !!!!

 

 

 

ultima piesa imi place foarte mult... :) cool! :)

 

partea de inceput e super faina, dar mai ai de lucru la voci... vocea electronica sa zicem ca merge, dar cine

intra dupaia - trage in jos parerea mea un pic piesa... :) apoi si la structura melodiei daca mai umbli putzin cred ca va iesi ceva foarte, foarte bun.

 

keep up the good job!

Edited by noizatu
Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

"vocea electronica" e de fapt o voce inregistrata in mod normal care este trecuta apoi printr-un VOCODER.......ehe....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.