www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Contrasts


ilun
 Share

Recommended Posts

Contrasts is a very personal project. It is a mix of everything I enjoyed playing but never got the chance to integrate in the music that I did with my bands. I first started doing more serious recordings back in 2006-2007 and since then I managed to put together songs for about 3 releases. In 2011 I decided that this music should be heard and this way Contrasts was born.

 

 

http://www.facebook.com/pages/Contrasts/265106436861618

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

de obicei, dupã ce ascult un material (chiar dacã aparține de multe ori unui chitarist de renume), rãmân cu întrebarea ..." dar muzica unde e? desigur, execuția notelor ºi înregistrarea sunt briliante dar unde e muzica? "

 

în cazul piesei tale nu pot sã pun o asemenea întrebare pt cã muzica existã (dupã gusturile mele, desigur). F frumos.

 

Nu am înțeles nimic din textul acela englezesc... ºtiu cã trebuie sã priceapã cât mai multã lume mesajul tãu dar fã o variantã româneascã ºi pentru cei care nu prea cunosc limba englezã. (chiar cu dicționarul în fațã nu pot sã stau ... )

 

Sunt curios de restul pieselor.... ne "lansãm" albumul deodatã. ªi al meu este gata.

 

Mult succes ºi sper sã nu te enervezi cã m-am legat de lipsa unei traduceri a textului pus mai sus. (nu e un moft naționalist...chiar nu înțeleg aproape nimic din aceastã limbã ºi poate mai sunt ca mine câțiva întârziați care la o anumitã vârstã nu se mai pot adapta cu uºurințã noilor tendințe. ):)

Link to comment
Share on other sites

hehe multam frumos baieti :)

@andrei : stai linistit ca nu-s d-ala sa ma enervez din orice fara motiv :) intr-adevar ca sa fie bine ar fi trebuit sa fac si varianta in romana, am lasat doar engleza pentru ca asa a fost nevoie pe reverbnation si facebook ca sa poata citi cat mai multi si de prin alte tari :) ... mersi oricum de sugestie, o sa scriu doua vorbe si in romana

abia astept sa aud si materialul tau, din ce cred eu o sa fim pe felii putin diferite deci nu ne facem concurenta :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.