www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier Affinity Strat - As Vrea Sa Cumpar O Astfel De Chitara


Guest s0rin2k

Recommended Posts

Credeti ca e o chitara buna la pretul asta (aprox 7 mil noua)? Ma refer la raportul calitate / pret.

 

Am gasit acest pachet care are aproape toate accesoriile necesare si ma tenteaza sa il cumpar doar ca mai multe persoane mi-au recomandat sa nu imi iau un pachet, ar fi un pas gresit. Cu toate astea, reducerea pare destul de mare, pachetul include amplificator, husa, casti etc. Ce sa fac?

 

Ultima intrebare e legata de modul in care ar trebui cumparata o chitara. E important sa o cumpar din magazin sau de undeva unde o pot testa inainte? Difera chiar atat de mult sunetul chiar daca e exact acelasi model? Daca e important, inseamna ca varianta unui magazin online sau a cumparatul de pe net cu transport prin curier ar pica.

 

Indiferent de alegerea pachet/chitara singura sau magazin online/magazin unde pot testa, as vrea sa imi spuneti ce credeti despre Squier Affinity Strat pentru ca sunt destul de aproape sa cumpar un astfel de model.

Link to comment
Share on other sites

Credeti ca e o chitara buna la pretul asta (aprox 7 mil noua)? Ma refer la raportul calitate / pret.

 

Am gasit acest pachet care are aproape toate accesoriile necesare si ma tenteaza sa il cumpar doar ca mai multe persoane mi-au recomandat sa nu imi iau un pachet, ar fi un pas gresit. Cu toate astea, reducerea pare destul de mare, pachetul include amplificator, husa, casti etc. Ce sa fac?

 

Ultima intrebare e legata de modul in care ar trebui cumparata o chitara. E important sa o cumpar din magazin sau de undeva unde o pot testa inainte? Difera chiar atat de mult sunetul chiar daca e exact acelasi model? Daca e important, inseamna ca varianta unui magazin online sau a cumparatul de pe net cu transport prin curier ar pica.

 

Indiferent de alegerea pachet/chitara singura sau magazin online/magazin unde pot testa, as vrea sa imi spuneti ce credeti despre Squier Affinity Strat pentru ca sunt destul de aproape sa cumpar un astfel de model.

 

 

1) Squier Affinity sunt instrumente bune pentru pretul lor .

2) Orice instrument trebuie probat inainte de cumparare, deci nu probezi un model intr-un magazin si apoi cumperi acelasi model de pe net, nu este acelasi lucru ! cel mai bine este sa probezi exact instrumentul pe care il cumperi .

 

 

 

Spor

Link to comment
Share on other sites

Pachetele sunt o idee proasta in general, dar pe Squier Affinity am cantat si mi s-a parut o chitara bunicica. Amplificatorul nu stiu ce poate in persoana, dar din ce am vazut pe youtube suna cam ca restul din gama lui de pret, daca nu putin mai bine. Pretul packului este foarte bun per total. Ceva mai bun ai gasi poate doar la mica publicitate, second-hand(asta ti-as si recomanda sa cauti).

Link to comment
Share on other sites

Am eu un Squier Affinity si suna foarte bine pentru banii ce i-am dat pe el.Desi in mod normal nu as fi de acord cu pacheturile no name , acesta ar putea fi ok.

Alternativa ar fi sa iti cumperi de la mica publicitate un Affinity , combo si gasesti si ceva accesorii.ai iesi mult mai ieftin...[squier Affinity SH - 400-500 lei , combo Fender Frontman 15G- 150 lei] => economie majora.

Edited by Septi
Link to comment
Share on other sites

Aranjezi intalnire cu potentialul cumparator , daca e de la tine din zona.Daca nu , mai cauti si mai cauti pana gasesti o persoana de la tine din zona.

 

Alternativa : firmele de curierat ti-o duc pana in usa doar ca te lipsesti de probat chitara.

Edited by Septi
Link to comment
Share on other sites

M-am decis asupra unei chitare insa vanzatorul sta la sute de km departare iar drumul pana acolo sa o probez ar fi mai scump decat chitara.

Ce pot sa fac in aceasta situatie?

Link to comment
Share on other sites

M-am decis asupra unei chitare insa vanzatorul sta la sute de km departare iar drumul pana acolo sa o probez ar fi mai scump decat chitara.

Ce pot sa fac in aceasta situatie?

Poti sa te intelegi cu vanzatorul sa iti trimita chitara si sa te lase o zi sa o probezi. Daca nu-ti place, i-o trimiti inapoi. Cu banii va intelegeti voi (transport, ramburs, etc.). Buna credinta sa fie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest s0rin2k

As avea nevoie de cateva ultime pareri pt a ma decide daca sa cumpar sau squierul.

Sa evit pachetul pt incepatori sau sa il cumpar?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.