www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

intreabare legata de calculatore


Guest recrutul

Recommended Posts

Guest recrutul

sal! am o intrebare: eu in C: am in total 6.34 gb. dak ii dau proprieties imi arata k am ocupat 5.88. dak iau fiecare director in parte si le adun imi da 4.54. care e cauza si cum sa fac ca cele 2 chestii sa fie egale?

Link to comment
Share on other sites

probabil ti-au scapat niste hidden files and folders , sau ai partitie fat32 sau ceva.. vezi ca e un forum care se cheama computergames.ro , acolo iti raspunde lume mai priceputa

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Cum a spus si Stiv e normal sa-ti apara asa.Cand te uiti din Properties vezi cat e ocupat cu tot cu hidden folders.Cand le aduni tu nu vezi hidden folders si de aici apare diferenta.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Da se poate si aia, dar ai grija la System Restore..ca ocupa..si nu se vede..poate e de acolo diferenta..de aia intrebam de windows xp, ca din cate stiu doar milenium a mai avut inainte...

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

in primul rand daca in c: nu ai decat un giga liber repartitioneaza-ti hardul si vezi ca adumare ar trebuie sa o faci in baza doi ..decat sa iti mearga ca un ckt compu mai bine iti marest c: sa ai macar 3 giga liberi

 

 

a si vezi cas tot felul de fisiere de sistem care nu apar nici ca hidden care ocupa distul ca page.sys sau ceva (memoria virtuala)

Edited by diogrey
Link to comment
Share on other sites

in primul rand daca in c: nu ai decat un giga liber repartitioneaza-ti hardul si vezi ca adumare ar trebuie sa o faci in baza doi ..decat sa iti mearga ca un ckt compu mai bine iti marest c: sa ai macar 3 giga liberi

a si vezi cas tot felul de fisiere de sistem care nu apar nici ca hidden care ocupa distul ca page.sys sau ceva (memoria virtuala)

ce baza doi bre? Voi ati baut ceva? Adunarea da la fel indiferent de baza in care o faci :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Cosu are dreptate... adunarea e universala indiferent de baza in care lucrezi. Problema ta e de la System Restore si de la Recycle Bin (care e de fapt un folder hidden indiferent de setari). Se poate sa mai fie si de la indexarea aia automata pe care o face XP-ul... desi aia s-ar putea sa nu fie semntificativa (nush sigur, tre sa ma mai documentez).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.