www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Europe


yamazaki
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
Guest Sheriff

Din cate am inteles concertul s-a amanat pentru data de 20 august. Dar de mers merg :). Pe site-ul orasului brasob (www.brasov.ro sau ceva de genu) scria treaba cu amanatul, dar pe site-ul trupei era inca listata 25.06 ca data comcertului ultima oara cand am verificat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Breezer

Nici macar n-am visat la un concert Europe in Romania si cand am vaz si pretu, am zis ca nu-i adevarat. Oricum biletele se gasesc la Sala Palatului.

Can't wait to see John Norum :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Sheriff

Bai, a fost de-a dreptu bestial. Trupele din deschidere au fost dragute (Conexiuni si Compact), sunetul a fost chiar bun, atmosfera mijto (publicul s-a implicat mai mult decat am observat s-o faca pe la concertele din Bucuresti), iar aia de la Europe chiar au fost bestiali, n-am avut nici o clipa senzatia ca ar fi imbatranit sau ar fi lasat-o mai moale, Joey s-a zbenguit toata seara, facand acrobatiile lui caracteristice cu stativul microfonului; au cantat si melodii mai noi (de pe ultimul album), precum si dintre cele vechi, culminand cu Final Countdown :). Atmosferam cum spuneam a fost faina, chiar si fortele de ordine mi s-a parut ca au o atitudine diferita fata de "ai nostri", si era lume din toata tara, si de prin afara.

Link to comment
Share on other sites

Locatia de asemenea extraordinara. Undeva in spatele Bisericii negre, intr-un loc ceva mai cocotzat si retras, exact sub Tampa. Un fel de stadion, imprejmuit cu niste ziduri ca de cetate, nu foarte inalte, astfel incat puteai vedea casele si dealurile din jur.

Nu au fost megawatzii de la Megadeth, asta e clar, dar sunetul a fost foarte clar si echilibrat. Formatia, mult mai matura totusi ca acum 20 de ani, a fost la inaltime. Si cel mai important, o atmosfera superba.

Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca va place locatia.ca pana acum totul se facea in piata sfatului si s-au cam saturat oamenii de galagia din centru vechi..acolo unde s-a tinut Europe e terenul liceului sportiv,si acolo se vor tine viitoarele chestii..

:) imi pare rau ca desi nu imi plac Europe ,nu am fost..Eu sunt brasovean deci singura cheltuiala era 200 mii + bere.Sunt curios de niste poze ,a facut cineva?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Am sa postez eu niste poze in seara asta sau maine dimineata (depinde cand fac rost de ele...)

 

@deadusa: parerea mea e ca cel putin jumate din public a fost din alte parti dar oricum, respekt, orasul e la fel de misto cum il stiam :)

Link to comment
Share on other sites

mersi de aprecieri.Fiind student in buc sper ca si situatia din capitala sa se schimbe in bine.

Offtopic scuze:Am inteles ca dau afara tiganii din centru vechi al bucurestiului!BRAVO!!era partea mea favorita din oras!!sper sa nu se mai vada prosoape in geam si copii de 5 ani cu tigara in gura chiar asa in centrul capitalei..:)

Link to comment
Share on other sites

...Offtopic scuze:Am inteles ca dau afara tiganii din centru vechi al bucurestiului!BRAVO!!era partea mea favorita din oras!!sper sa nu se mai vada prosoape in geam si copii de 5 ani cu tigara in gura chiar asa in centrul capitalei..:)

14440[/snapback]

 

 

tot offtopic: ii da afara ca sa nu cada casele alea pe ei... am inteles ca-i muta la vile :)... Romania SUCKS.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca aud pareri bune despre brasov :) cat despre europe au fost superi tari

nu am mai vazut asa spectacol de la scorpions (de la cerbul de aur).

Apropo din cate stiu acolo se va tine si Cerbul de Aur (dar nu sunt 100% sigur)

 

PS: PENTRU CEI CARE AU FOST ATI VAZUT CE SOLO DE CLAPA A FACUT TIPU DIN COMPACT :)

Link to comment
Share on other sites

Care Compact? Am vazut "solourile" respective.

Nea Paul ar trebui sa se lase si sa nu mai cante sub un nume care a adus mult rockului romanesc, prea mult pentru a continua in componenta actuala. Si pe bune, faza cu solourile pe clape era ca nu aveau chitarist, nu din alt motiv.

 

Pentru mine cel putin, Compact inseamna in primul rand Adi Ordean. Apoi Teo Peter, Cnejevici, Laghia, Leo Iorga (a carui voce mi se pare mult mai buna), care nu mai sunt nici ei. Multzam fain.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Breezer

A fost super fain concertu. Cred ca a fost cea mai buna alegere sa bage Compact in deschidere. Partea cea mai tare pt mine: am prins loc la gard vis a vis d John Norum :) . Imi pare rau ca nu a coborat d p scena decat Joey sa dea mana cu publicu (nici la el nu ma asteptam sa coboare, dar intotdeauna ne dorim mai mult :) , should be sorry 4 sain it :( )

oricum am avut noroc d o pana de-a lui Norum, mai mult d atat chiar nu pot sa cer! (desi cineva a venit in timp c stateam la coada la intrare cu un poster cu semnaturile tuturor membrilor si se mai si plangea ca a stat chitaristu ala sa-i semneze...o groaza-al naibii John :)

Long live Europe, de-abia astept sa-i mai vad!

Pana una alta cica vine Deep Purple la anu, boy oh boy!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.