www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line6 Pod X3 Live


Recommended Posts

Vand Line6 POD X3 Live, in stare foarte buna. L-am cumparat second, m-a servit foarte bine, dar vreau sa fac niste schimbari in setup, voi trece pe varianta de pedalboard, si va trebui sa plece.

Voi posta si poze cu el, in cateva zile.

Mai multe detalii:

Procesorul se afla la Cluj, doritorii pot incerca si pe viu.

Tel: 0756071769

 

Pret: 1350 RON
Link to comment
Share on other sites

Vand Line6 POD X3 Live, in stare foarte buna. L-am cumparat second, m-a servit foarte bine, dar vreau sa fac niste schimbari in setup, voi trece pe varianta de pedalboard, si va trebui sa plece.

Voi posta si poze cu el, in cateva zile.

Mai multe detalii:

Procesorul se afla la Cluj, doritorii pot incerca si pe viu.

Tel: 0756071769

 

Pret: 1350 RON

 

Nu cred ca am sanse dar intreb: schimburi te intereseaza?

Link to comment
Share on other sites

In principiu da, dar avand in vedere ca sunt basist, optiunile sunt limitate. Ma intereseaza Line6 M5, Boss LS-2, si Ashdown James LoMenzo Hyper Drive. Daca ai ceva dintre acestea sau o varianta la ele, putem face schimb.

Edited by kolumbusz
Link to comment
Share on other sites

In principiu da, dar avand in vedere ca sunt basist, optiunile sunt limitate. Ma intereseaza Line6 M5, Boss LS-2, si Ashdown James LoMenzo Hyper Drive. Daca ai ceva dintre acestea sau o varianta la ele, putem face schimb.

nu schimbi cu?:

 

Jemini Steve Vai

Vox Satchurator

Time Machine (foarte tari)

tc electronics Hall of Fame,

Morley bad Horsie I,

MXR comp

Boss compresion CS 3,

MXR GT-OD

Boss CE- 20

Link to comment
Share on other sites

Ok 10 mil, daca mai punem si cele doua MXR-uri. Ce zici?

 

MXR is f bune (luate anul asta )le am pus si la basistul meu.ele impreuna ar face 200 de dolari secound. deci 10 mil si cu vreo 6 ar insemna ca ti dau 16 mil pe procesor ceea ce nu i drept.

is deacord sa ti dau cele 2 pedale si 7 mil

Edited by sweetheartofarose
Link to comment
Share on other sites

Corect, dar si Pod X3 Live valoreaza 16 mil second, deci suntem cam la valori similare. In schimb eu fac compromis cu pedalele, fiindca nu sunt exact ceea ce as vrea sa cumpar, iar tu primesti una dintre procesoarele pe care ai prefera.

In schimb trebuie stiuta o chestie, care e o mica problema de proiectare, si s-a manifestat si la mine. Butonul de Tap/Tuner este foarte des folosit, si trebuie apasat lung, iar placa pe care sta butonasul este suspendata, nu e sprijinita jos de fundul procesorului, cum ar veni. A trebuit sa pun o bucata de hartie intre placa si carcasa ca sa am contact la buton. Functioneaza totul perfect, dar cu probleme de aspect.

Deci, ca sa fie insumat totul. Daca imi dai 900 ron si cele doua pedale, ne-am inteles, si cred ca amandoi am facut un targ bun. Daca nu, asta e, mai cautam.

Link to comment
Share on other sites

Corect, dar si Pod X3 Live valoreaza 16 mil second, deci suntem cam la valori similare. In schimb eu fac compromis cu pedalele, fiindca nu sunt exact ceea ce as vrea sa cumpar, iar tu primesti una dintre procesoarele pe care ai prefera.

In schimb trebuie stiuta o chestie, care e o mica problema de proiectare, si s-a manifestat si la mine. Butonul de Tap/Tuner este foarte des folosit, si trebuie apasat lung, iar placa pe care sta butonasul este suspendata, nu e sprijinita jos de fundul procesorului, cum ar veni. A trebuit sa pun o bucata de hartie intre placa si carcasa ca sa am contact la buton. Functioneaza totul perfect, dar cu probleme de aspect.

Deci, ca sa fie insumat totul. Daca imi dai 900 ron si cele doua pedale, ne-am inteles, si cred ca amandoi am facut un targ bun. Daca nu, asta e, mai cautam.

well nici tu nu l vinzi cu 16 pt ca stii ca are und efect estetic evident...ai o poza cu buba procesorului?..as vrea sa vad ce "damage" are ...probleme de soft cu el?am auzit ca multi se pland de diferite erori si baguri....

Edited by sweetheartofarose
Link to comment
Share on other sites

Intre timp am vorbit la telefon, dar iti raspund, ca sa stie si ceilalti.

In primul rand, pretul cerut de mine. Nu am cerut 1350 fiindca are o problema, care dealtfel nu-i afecteaza in niciun fel functionalitatea, ci fiindca in romania sculele second, daca nu dai la un pret absolut ridicol, nu se vand. Poate unii au noroc, si ies cu bani buni dintr-o vanzare, dar eu pana acuma la ce am vandut, am pierdut serios.

Probleme de soft nu am avut, totdeauna a functionat cum trebuia, am cantat in peste 100 de concerte cu el, am si inregistrat in studio.

Voi pune poze, am si promis, insa n-am ajuns la sala de repetitii sa le fac. Urmeza azi maine.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Te intereseaza un schimb cu http://forums.rgc.ro...s-880-expanded/ plus diferenta din partea mea?

 

Salut. Un schimb cu http://forums.rgc.ro...s-880-expanded/ cu diferenta din partea mea?

 

Mersi, dar am nevoie de pedale daca vand procesorul. Bafta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.