www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Greg Howe's Sunny Jam


SolDiez
 Share

Recommended Posts

Este pt prima data cand particip la un astfel de Jam . Am crezut ca fiecare poate sa faca si sa-si prelungeasca negativul cat doreste . Nu am stitut ca sunt anumite reguli.

Intr-adevar mai era loc de o persoana. Daca se sterg ultimile masuri din BT, nu-i nicio suparare .Mai ales ca am mai si gresit niste band-uri.

Imi cer scuze ... nu am stiut ca sunt anumite reguli. Altadata voi fi mai atent.

Link to comment
Share on other sites

Este pt prima data cand particip la un astfel de Jam . Am crezut ca fiecare poate sa faca si sa-si prelungeasca negativul cat doreste . Nu am stitut ca sunt anumite reguli.

Intr-adevar mai era loc de o persoana. Daca se sterg ultimile masuri din BT, nu-i nicio suparare .Mai ales ca am mai si gresit niste band-uri.

Imi cer scuze ... nu am stiut ca sunt anumite reguli. Altadata voi fi mai atent.

 

Nu este nicio problema. Cum SolDiez si comanel au folosit o singura repetite a progresiei, m-am luat dupa ei si asa am facut si eu. Nu stiu nici eu daca exista o "eticheta" a jam-urilor. Am facut observatia cu referire doar la pastrarea echilibrului intre solouri. Oricum ar fi, a fost bine cantat.

Link to comment
Share on other sites

Ok.Ce sa zic!!! Pregateam sunetul pt o alta imprimare si imi placea tare cum se aude Fender-ul cu amp High Gain .... si m-a cam luat valul .

Este corect ce spui .Nu este vorba de reguli ci de ...bun simt, pana la urma.Daca numaram , mi-as fi dat seama ca toti ati cantat acelasi numar de masuri.

Inca odata....sorry :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

In primul rand , ma bucur ca-ti place acest tip de sound :) Iti spun foarte sincer ca senzatia care o ai langa difuzor , este greu de descris .

Chitara este un Fender foarte vechi cu doze SCN . Am folosit numai doza de la neck. Nu folosesc efecte . Fender-ul este conectat direct in amp .

Amplificatorul este acesta

. Este un prototip la care s-a muncit un an si jumatate . Acum arata asa

post-11706-0-87469500-1314741750_thumb.jpg

Setarile pt amp :

-Canal4 - HighGain, Plexi .Gain Low si Gain High la jumatate. Inaltele si bass, au fost ceva mai mult de jumatate.Mediile au fost un pic sub jumatate.

 

Cabinet Marshall 1960 A Vintage series .

Microfonul , este Sennheiser e606.

Placa de sunet este un M-Audio Solo FireWire .

DAW am folosit Reaper 3.76 .Iar ca efect am folosit, foarte putin (8%) , un plugin, TrueReverb de la Waves .

Edited by ggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bravo baieti!! vad ca se misca ceva colaborari, ma bucur. felicitari!

Ps. bravo gelu, ai urmarit, la inceput cel putin, changes fara sa canti in monotonalitate, bravo. (de altfel si soldiez) se vede progresul oricum la toti. felicitari

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.