www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Personalizare Chitara


Guest Saikoo

Recommended Posts

Guest Saikoo

As vrea sa scriu pe griful chitarii un nume, cu ce as putea sa dau astfel incat sa nu afecteze sunetul ( e o acustica ) si sa reziste la frecare?

Ceva in genul acelora din videoclip :

Sau aveti idee daca exista in ro un magazin ce vinde aceste lucruri?

Multumesc si toate cele bune,

Tibi

 

Edited by Saikoo
Link to comment
Share on other sites

turbo1.jpg... nu am putut sa ma abtin scuze...

 

Serios acum, una e sa aiba griful inlay-uri personalizate, si alta e sa lipesti abtibilduri pe el (nu are cum sa nu se ia, doar daca nu canti la ea si o tii pe perete ca sa ii admiri tatuajele). Daca totusi tii neaparat sa arate mai deosebit griful, iei o chitara inedita din prima, o sa coste un pic mai mult banuiesc dar hey, fiecare cu preferintele personale. Cheers, si sper sa gasesti ceea ce cauti!

Edited by Draykor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Goliat

Gasesti inlay-uri pe ebay la preturi foarte bune.Am folosit eu si sunt destul de rezistente .

 

Pe acustica rezista si mai mult pt ca nu faci bend-uri si tremolo la fel ca pe electrica .

 

 

Succes B)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Goliat

Stiu foarte bine despre ce vorbesc .

 

Se numesc inlay stickers , poftim link - >>>> http://www.ebay.com/itm/Block-AB-Fret-Markers-Inlay-Sticker-Decal-Guitar-/150652927112?pt=Guitar_Accessories&hash=item23139d3c88

 

 

Din moment ce am spus ca le-am folosit , zic eu ca stiu destul de bine despre ce vorbesc.

 

Daca tu ai vazut pe undeva overlay pt fretboard sunt mai mult decat curios sa vad. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dragul meu,

Un inlay este o bucatã de material (sidef, plastic, metal, lemn etc.) care se bagã în materialul tastierei, într-o cavitate special sculptatã pentru acesta. Tu vorbești de un simplu abțibild, ceva ce se pune peste (hence overlay) tastierã și e incomparabil mai puțin durabil. Nu e cine-știe-ce mister etimologic, diferența ar trebui sã fie clarã.

Urmãrește aceastã serie pentru a-ți da seama ce pretinde adãugarea unui inlay decorativ:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.