www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 42 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 42  

25 members have voted

  1. 1. Duel 42

    • Algernon
      0
    • twister
      14
    • nightwatch
      1
    • jeanov
      10


Recommended Posts

jeanov, te-am votat pt abordarea ceva mai bluesy si pentru tonul foarte bun. mai ai oleaca de lucrat pe la bend-uri dar per total mi-a placut cel mai mult. in mod cert twister e mult mai tehnic, dar parca nu-i chiar pe felia mea. oricum bravos!

 

ps. apropos, ce preamp ai folosit la inregistrare? pod xt?

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

merci dmc....stiu tehnic multi oameni sunt mai buni ca mine....la benduri prea mult am de lucrat dar o sa bag mare...pentru mine cel mai important...este feeling-ul....dar stiu tre si tehnica....din pacate...tot am zis ca mai trag si alte variante mai bune...dar nu am avut timp si nah...am zis ca ramane asta...da succes tuturor... era o vb:"omu cat traieste-nvata..."....

Link to comment
Share on other sites

merci dmc....stiu tehnic multi oameni sunt mai buni ca mine....la benduri prea mult am de lucrat dar o sa bag mare...pentru mine cel mai important...este feeling-ul....dar stiu tre si tehnica....din pacate...tot am zis ca mai trag si alte variante mai bune...dar nu am avut timp si nah...am zis ca ramane asta...da succes tuturor... era o vb:"omu cat traieste-nvata..."....

 

feelingul si tehnica se imbina intr-un mod foarte armonios :)

Link to comment
Share on other sites

recunosc, tonul care mi.l aleg in general e cam ciudat...e prea sec insa parca nu.mi vine de nici o culoare sa il modific pentru ca sunt un mare fan al notelor foarte compacte si al stilului "robotic", dar sa stiti ca se poate scoate mare feeling si din asta...traiasca ron jarzombek

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Salutari,

 

comentez si eu cele auzite in ordinea intrarii in concurs:

 

1. Algernon - bine ai venit printre noi. Mai ai de lucru dar incerci tu ceva care are sanse. Studiaza, studiaza, studiaza.

 

2. twister - omule, jos palaria la tehnica! Splendid. Cu toate astea... tin sa iti amintesc ca nu cel putin din punctul meu de vedere acesta nu e un concurs de tehnica muzicala ci de compozitie, de muzica. Mi se pare ca prea ai dat-o pe Dream Theater style pe un fundal care cerea clar ceva mai bluzy.

 

3. Nightwach - Nu cred! Deci... nu pot sa cred ca tu canti pe bune. Cred ca e doar o vrajeala... vrei tu sa vezi ce reactii pot sa aiba niste oameni la ineptiile alea. Daca gresesc si chiar canti pe bune, ti-as recomanda calduros sa te apuci de alte hobby-uri (vezi pescuit, filatelie, catarari)...

 

4. Jeanov - Excelent! Ineputul ala a fost un pic cam fortat si cam lipsit de ritm dar in rest... ai fost la inaltime! Mi-a paluct foarte mult ce ai facut tu acolo si cred ca s-a potrivit foarte bine cu fundalul. Votul meu merge la tine. GG!

Link to comment
Share on other sites

este clar ca batalia se da intre jeanov si twister.clar twister are o experienta si o tehnica foarte buna,se simte asta,insa am preferat sa il votez pe jeanov ca incurajare pt faptul ca a evoluat,dar mai are f mult de lucru.jeanovule,sa dea dumnezeu sa nu fii niciodata multumit cu ceea ce poti ca si chitarist,ca sa poti evolua.bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwach

3. Nightwach - Nu cred! Deci... nu pot sa cred ca tu canti pe bune. Cred ca e doar o vrajeala... vrei tu sa vezi ce reactii pot sa aiba niste oameni la ineptiile alea. Daca gresesc si chiar canti pe bune, ti-as recomanda calduros sa te apuci de alte hobby-uri (vezi pescuit, filatelie, catarari)...

 

da ... pai .... intr'adevar acum ca am reascultat ce am facut ... suna groaznic ... pe moment a sunat bine ...... in fine .... o sa incer sa imi mai imbunatatesc tehnica ... daca se poate numi asa :) ....

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

da ... pai .... intr'adevar acum ca am reascultat ce am facut ... suna groaznic ... pe moment a sunat bine ...... in fine .... o sa incer sa imi mai imbunatatesc tehnica ... daca se poate numi asa :) ....

 

 

Dude... fara suparare... da volumu la negativ mai tare cand canti. N-oi fi eu deloc bun... da' totusi tie nu-ti suna asa ca nu se potriveste deloc ce canti cu ce se aude pe fundal ?

Link to comment
Share on other sites

este clar ca batalia se da intre jeanov si twister.clar twister are o experienta si o tehnica foarte buna,se simte asta,insa am preferat sa il votez pe jeanov ca incurajare pt faptul ca a evoluat,dar mai are f mult de lucru.jeanovule,sa dea dumnezeu sa nu fii niciodata multumit cu ceea ce poti ca si chitarist,ca sa poti evolua.bafta

 

Mariuse....merci mult...nu o sa fiu nici o data multumit de mine....never ever...de aia o sa trag cat o sa pot...cat mai mult..numa atat sa am timp....intr=adevar...twister dupa mine merita sa castige acest duel...poate si altele...da nush cati dintre voi ati vrea sa ma vedeti....mai bine as mai studia si dupa aia as fii aproape ok sa fiu vazut :) ....nu pot zice decat multa rutina!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
qm am zis .. p moment a sunat bine ....

 

Nici daca stateai cu dopuri in urechi, nici daca erai surd nu avea cum sa sune bine... pe bune.. renunta ca n-are rost.. pierzi vremea degeaba. Ar mai fi varianta sa-ti iei un profesor daca gasesti pe cineva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwach

Nici daca stateai cu dopuri in urechi, nici daca erai surd nu avea cum sa sune bine... pe bune.. renunta ca n-are rost.. pierzi vremea degeaba. Ar mai fi varianta sa-ti iei un profesor daca gasesti pe cineva.

mah... p bune acum ... am prins ideea k nu ti'a plaqt...da' stii c? ... f*** off

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

@ admini

 

vedeti ca ati gresit numele unui participant

 

Pe om il cheama .. NIGHTWACH si nu nightwatch :)

 

 

 

mah... p bune acum ... am prins ideea k nu ti'a plaqt...da' stii c? ... f*** off

 

Amice, eu iti spun aceste lucruri pentru ca de 3 dueluri toata lumea incearca sa iti sugereze acestea si tu nu te prinzi. Am cele mai bune intentii si chiar nu vreau sa fie doar o chestei de show off, ci vreau sa iei aminte la cele spuse si sa tragi concluziile de rigoare.

 

Imi pare rau dar, inainte sa incerci ceva, pune-te un pic si cerceteaza, intreaba prieteni, cunsotinte... bah.. suna bine, are sens... chesti din astea.

 

Pune-te si studiaza acorduri, game, incearca sa-ti antrenezi urechea ca sa auda exact nota care trebuie pentru a suna bine... etc... cam asta ar fi inceputul.

 

Nici eu nu sunt vre-un profesor, cant de 6 luni si eu asa am inceput.. Cantece de drumetie pe acorduri, am invatzat gama blues, gama minora, gama majora.. si acum pot sa fac o interpretare care sa fie in acelasi ton cu melodia. Asta-i primul pas. Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

[Twister rules... Da' mai are : " de lucrat la ton" :) ( e clar ca din duel el are cel mai infect ton ).. apoi ce s-a mai zis...?! A da ca solo-ul nu merge cu fundalul... si ca-i dau votu' lui Jeanov ca e de mai mult timp aici, dar Twister a fost mai bun... Mei beieti, ce aveti...?!?! :)

Link to comment
Share on other sites

[Twister rules... Da' mai are : " de lucrat la ton" :) ( e clar ca din duel el are cel mai infect ton ).. apoi ce s-a mai zis...?! A da ca solo-ul nu merge cu fundalul... si ca-i dau votu' lui Jeanov ca e de mai mult timp aici, dar Twister a fost mai bun... Mei beieti, ce aveti...?!?! :)

 

dude.....merci pentru vot da votu nu se da pe faptu ca is de mai mult timp aici....si efectiv daca merit votu sau nu din punct de vedere al inspiratiei sau tehnicii....in comparatie cu ceilalti.....merci oricum...

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwach
:):) ... ok ... cine a gresit si m'a votat p mine?...adik .. eu is intre twister si jeanov .... asa k banuiesc k din greseala m'a votat cineva :):( ....
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Ba Nightwatch .... macar stii vreo gama , sau "canti" dupa ureche? :) ....

 

btw....wotat Twister

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwach

Ba Nightwatch .... macar stii vreo gama , sau "canti" dupa ureche? :) ....

 

btw....wotat Twister

 

nu ... d fapt eu nu am mare teorie in mine .. kiar aproape d loc .... ci doar knt c imi vine ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Ce tot aveti mai treaba cu omu...chiar asa va mananca..poate e la inceput si e liber oricum sa faca ce vrea..si macar are curajul daca e la inceput sa inregistreze si el ceva chiar daca nu suna bine si sa publice..chiar daca se face de "rusine"(si nu prea are de ce, toti am fost asa)

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

nici eu nu pot sa inteleg ce au ... cu omul acela ... si nu stiu m-as simti f prost in locul sau de cele spuse despre el... si mie mi s-au zis candva vorbe urate ca dau ca un dobitoc pe tobe si ca nu am deloc balans si ca nu stiu ce e ala accent (sunt tobar) vorbe care mi-au folosit cam mult dar mi s-a zis odata nu de mai multe ori (adevarat de catre mai multe persoane) cred ca se simte f nasol nigtwach

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.