www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica - Harvester Of Sorrow Live Version


Guest Sandor Antonio

Recommended Posts

Guest Regele umbrei

Deci. Sunet bun, dar am curiozitatea sa incerc sa fac si eu o bucatica, desi recunosc ca nu pot face ce faci tu doar cu un amplificator real.

 

Cu toate astea, nimeni n-a zis ca pot sa incerc un preset de pe guitar rig, facut de mine de niste luni si dopat cu gain. Mai instabil, dar ,cred eu, suna bine.( rog spectatorii a face abstractie de subiectivitatea mea).

 

Revin in cateva zile ^_^. tote cele bune si felicitari, suni bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Regele umbrei

ma dau batut de pe acum, dar tot postez ce am facut ^_^ scuzati calitatea executiei, nu am spus ca sunt un extraordinar chitarist :P a, si daca va suna unpic mai sus, acest lucru se datoreaza exclusiv faptului ca am ajuns sa reacordez chitara cu 1 tasta mai sus pe fiecare coarda

harvey.mp3

Edited by Regele umbrei
Link to comment
Share on other sites

Guest Regele umbrei

Pentru coveruri Metallica: Metallica Golden IR Pack - o colectie de impulse-uri care suna surprinzator de apropiat cu piesele originale. Probabil asta a folosit si deschizatorul topicului doar ca nu vrea sa zica ;)

 

nooooo, nu poti banui pe cineva de asa ceva, nu, nu si nu! De fapt, el vrea sa ne surprinda dupa ce va avea 50 de comments si 1000 views :D^_^ s-ar putea sa incerc si eu, eu m-am luat dupa ureche. De tipul cu packul am auzit intamplator aici . Pe tonul baiatului asta mi-as fi dat, la vremea aceea, toate suvenirurile, penele cu porci/caini desenati pe ele, tot. hehe :P si pe ideile lui as fi dat cate ceva

Link to comment
Share on other sites

Guest Sandor Antonio

Pentru coveruri Metallica: Metallica Golden IR Pack - o colectie de impulse-uri care suna surprinzator de apropiat cu piesele originale. Probabil asta a folosit si deschizatorul topicului doar ca nu vrea sa zica ;)

 

Bineinteles ca am folosit Metallica Golden IR Pack :) Nu incerc sa ascund nimica , ma gandeam ca vor fi si altii curiosi si i-as putea ajuta :) E imposibil sa faci asa 'de la tine' un sunet identic cu originalul

 

Am inregistrat in FL Studio 10 cu impulse si programe VST

 

Revin cu ceva nou . Cei interesati va rog dati un PM si va indrum sa aveti un sunet identic cu cel original :)

 

In ziua in care am descoperit acest pack ( MetallicA Golden IR Pack ) cred ca am plans putin de fericire .

 

Incredibil ce poti face cu 2 programe VST si un impulse \m/

Metallica - Master sound.mp3

Metallica - Ride medley sound.mp3

Metallica - Blackened soud.mp3

Metallica - Disposable heroes.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Regele umbrei

catre Sandor Antonio: pack-ul acela al tau contine si efecte pentru chitara curata, poate ca in intro-ul de la Harvester of Sorrow sau ca in prima jumatate de la One? acum (chiar in ultimele 5 minute) am capatat interes major pentru sunetul cela din AJFA. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest Sandor Antonio

catre Sandor Antonio: pack-ul acela al tau contine si efecte pentru chitara curata, poate ca in intro-ul de la Harvester of Sorrow sau ca in prima jumatate de la One? acum (chiar in ultimele 5 minute) am capatat interes major pentru sunetul cela din AJFA. ^_^

 

Poti scoate sunetul Clean daca modifici setarile la amplificator . Gain 0 Presence maxim

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.