www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parere


Alex_Silva
 Share

Recommended Posts

Salut! M-am gandit sa postez o inregistrare a trupei mele pentru a vedea cateva pareri. Trupa s-a infiintat in urma cu cateva luni si ne-am axat pe un stil Metallica/Maiden. Vocalul din clip era la o auditie doar, intr-un final ramanand altcineva la voce deci as vrea sa aud mai mult pareri despre instrumental. (Calitatea e mai slaba pt ca e inregistrat doar cu camera video).

Link to comment
Share on other sites

Auleu, cat de prost canta vocalul! Ma bucur pentru voi ca nu l-ati pastrat.

 

De ce ne dati un cover spre auditie? Incercati sa va exprimati propriile idei, din cate vad instrumentistii sunt ok, deci cred ca se poate face ceva.

Metallica/Maiden??? Aceste trupe nu prea au nimic in comun dpdv muzical.

Link to comment
Share on other sites

Am dat clipul asta pentru ca asa s-a intamplat sa avem camera cand era tipul acela la auditie....si am vrut sa inregistram sa ne mai putem uita si acasa sa vedem ce greseli mai sunt si sa mai vedem pareri. Iar in legatura cu stiul metallica/maiden...pai avem melodia asta de la metallica si am mai cantat si ceva de la maiden...de aceea am spus trpele astea.In mare genul este heavy metal.

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Sincer, din ce vad aici inteleg faptul ca nu prea stiti catre ce sa va indreptati. Pacat, potential exista. Sincer, chiar exista :)

Edited by OratioMentis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

puteti incepe prin a-i cumpara un metronom tobosarului. sau poate avea nevoie doar de o cafea.

mai ales la break-uri si interventii. cred ca break-urile lui erau din alta melodie.

mi-au placut chitaristi.

basist cred ca aveti, si cred ca-si face treaba bine. dar nu prea l-am auzit. doar in partile cand nu se auzea toba. poate e de vina calitatea inregistrarii.

aaa...era sa uit:

avea pedala la toba mare?...

 

@Bogdi Skinny. toate trupele din lumea asta au inceput cu cove-uri. Nu-i nimic rau in a fi trupa de cover-uri, si, crede-ma, trupele de coveruri (in general, in Romania) castiga mai bine decat alte trupe.

 

e bine. se poate si mai bine.

bafta. si la mai multe.

Link to comment
Share on other sites

puteti incepe prin a-i cumpara un metronom tobosarului. sau poate avea nevoie doar de o cafea.

mai ales la break-uri si interventii. cred ca break-urile lui erau din alta melodie.

mi-au placut chitaristi.

basist cred ca aveti, si cred ca-si face treaba bine. dar nu prea l-am auzit. doar in partile cand nu se auzea toba. poate e de vina calitatea inregistrarii.

aaa...era sa uit:

avea pedala la toba mare?...

 

@Bogdi Skinny. toate trupele din lumea asta au inceput cu cove-uri. Nu-i nimic rau in a fi trupa de cover-uri, si, crede-ma, trupele de coveruri (in general, in Romania) castiga mai bine decat alte trupe.

 

e bine. se poate si mai bine.

bafta. si la mai multe.

 

Avea doar nevoie de o cafea :)) . Era obosit si a mai gresit pe inregistrare la breakuri si asa. Te refereai daca avea pedala dubla? Nu,are pedala normala. Intr-adevar basistul isi face foarte bine treaba dar nu se aude prea bine din cauza inregistrarii :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu ce spune @maur. Am doar o parere diferita: as prefera Metallica sa se canta fara metronom; mi se pare mai expresiv; dar desigur, sa se tina bine groove-ul. Nu as vrea sa aud pe cineva cantand asa cum le bate Lars in prezent, anume mult prea repede si uneori imprecis.

La fade to black, cred ca singura modalitate de a canta cu metronom ar fi cu un click track programat bine in Cubase si toata trupa cantand perfect sincronizat:-??

 

Oricum, separat de asta, felicitari, imi place cum suna, tineti-o tot asa!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.