www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stonebox - King Of The World


felix
 Share

Recommended Posts

Cu bucurie in suflet va anunt ca tocmai am lansat o noua piesa, intr-un format total nou pentru noi. Piesa se numeste King of the world si poate fi ascultata pe youtube sau pe site-ul oficial al trupei, www.stonebox.ro (de unde se poate descarca in format mp3).

 

Multumiri speciale pentru pasajele de chitara agresive: Dragos (Ex. Voodoo) :respect:

 

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

De acord cu art, nici mie nu-mi place chiar deloc genul dar sculele suna bine.

Doua observatii am de facut:

 

1.Vocalul nu-i din acelasi film cu voi (nu transmite nimic ori in muzica mai ales vocalul trebuie neaparat sa faca asta)

2.N-am auzit pasajele agresive de chitara (eu prin agresiv inteleg ceva gen Zakk Wilde sau macar Gary Moore)

 

Una peste alta pentru cei carora le place genul cred ca e chiar dragut ( cu observatiile de mai sus). BAFTA :rulez:

Link to comment
Share on other sites

Stilul nu e tocmai my cup of tea, dar suna perfect, toate instrumentele suna beton. Felicitari!

 

Cind am citit reply-ul tau incepusem deja sa ma umflu de mindrie :lol: Mi-a luat ceva timp pina am gasit echilibrul mixului la piesa asta. O faza de la inregistrare: am pierdut cam o saptamina inregistrind partile mele de chitara si nu suna deloc. Si asta cu mai multe combinatii de chitari si ampuri cu sound vintage. Eram destul de dezamagit, dar apoi mi-am dat seama ca nu poti inlocui unele lucruri, asa ca l-am rugat pe Dragos, colegul nostru Dass101, sa ma ajute. Am lucrat impreuna la ultimul album Voodoo si mi-a placut foarte tare ce a obtinut el cu ampul lui Diezel. Partea de chitara de pe refren e ampul lui fara nici un fel de eq sau compresie. De atunci am la sala, linga Bassman, un 5150 :D Unele lucruri sint imposibil de imitat, si imi mai aduc si eu aminte de vremurile cind aveam SLO100.

Link to comment
Share on other sites

Foarte Creed/Godsmack/Life of Agony vocea. Inregistrarea suna bine.

Engleza versurilor nu-i chiar naturala (ma refer la gramatica/semantica, nu la accent) si mesajul e oarecum confuz. "When things are getting hot you'll make it out in smiling"?...

 

Lasa ca m-am certat destul cu Felix pentru asta :)) A pus subtitlurile gresit, e "you'll make it out, and smiling", si "fight for the old man", in loc de "men" si "fight for your country" in loc de "the country". Asa e cu dead-line-urile, mai apar greseli :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.