www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Servicii] Cursuri De Chitara In Iasi


Alex_Strat69
 Share

Recommended Posts

Salut !

 

Incepand cu data de 1 mai voi fi available pentru ore de chitara in Iasi. Eu am studiat in UK , la the Institute of Contemporary Music ( http://www.icmp.co.uk/ ) cu unii din cei mai cunoscuti profesori din Europa ( Martin Goulding , Dario Cortesse , Lee Hodgson etc. ) . Cam tot ce predau este bazat pe metodele lor .

 

Stiluri abordate : blues, rock , funk , metal , shred cu feeling :P ! De asemenea chitara clasica si fingerstyle la nivel mai intermediar !

 

 

Pe langa asta voi pune foarte mult accent pe : improvizatie ,

teorie , armonie , ritmica si fretboard skills ( a-ti cunoaste si a intelege instrumentul este probabil cel mai necesar lucru ) !

 

Un pret orientativ pe sedinta este de 60 RON / sedinta de 1h 50 min ( pentru un singur elev ) . Pretul variaza in fucteie de frecvenatare ( sedinte pe saptamana ) si numarul elevilor ( de preferinta nu mai mult de 3 ).

 

Prima ORA ESTE GRATUITA . Aici vom stabili planul de bataie pe termen lung, vom face programul etc !

 

Locatie : ori la mine acasa , PIATA UNIRII , ori la elev acasa unde costurile vor fi un pic mai mari .

 

Aici aveti cateva video cu mine ca sa va faceti o idee :

 

- Andy Timmons - Electric Gipsy

 

- Andy Timmons - Deliver US

 

- Steve Vai - For the Love of God

 

- Gary Moore - Parisienne Walkways

 

- Jimi Hendrix - Purple Haze

 

 

Contact : aici , pe mess ID alexgavril ( va rog cand imi dati add sa specificati ca sunteti din Iasi ) sau la telefon 0746776544 .

 

BAFTA !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.