www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal. Caut Trupa Serioasa. Cititi Aici.


Guest Matei S
 Share

Recommended Posts

Guest Matei S

Salut! Sunt din Bucuresti, am 24 de ani si sunt in cautarea unei trupe (complete sau incomplete in prezent) care vrea sa se tina de treaba si care face muzica in primul rand pentru ca se simte excelent facand asta. Am mai cantat trei ani, din '06 pana in '09, in principal in locatii din Bucuresti dar si din provincie. Am fost in mai multe trupe care in general din motive stupide (nu enumar) s-au destramat. Ascultati aici http://soundcloud.com/mateisidon/set...rile-lui-matei doua piese pe care le-am inregistrat in studio cu una din trupe, relevante pentru felul in care suna vocea nu neaparat pentru stilul pe care vreau sa il abordez. Desi ascult foarte multe tipuri de muzica, de la grunge, dub, punk sau new wave la muzica clasica, funk si deathmetal (nu am ochelari de cal) ma astept de la trupa pe care o caut sa vrea macar sa : 1.ridice lumea in picioare, sa iti vina sa dansezi 2.sa sune cat mai putin "romaneste" (nu am nimic cu cantatul in romana, nu la asta ma refer) sau ca acum 25 de ani cum am vazut ca se obisnuieste inca pe la noi, din pacate. 3.exclus trash si coveruri metallica si alte metale...intelegeti voi.

 

Astept cu nerabdare un semn de la cei interesati, la 0731618163 sau pe YM mateisidon

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Julia

(poate exista, dar nu in bucuresti :))

 

foarte misto vocea! si nici nu suna romaneste. bravo pentru punctare!

 

(e, de ce dracu nu gasesc eu o fata cu aceeasi conceptie?!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Guest Matei S

(poate exista, dar nu in bucuresti :))

 

 

 

 

Multumesc pentru apreciere...si totusi nu am gasit pe nimeni serios si cu un dram de creativitate pana acum. Mai astept.

 

foarte misto vocea! si nici nu suna romaneste. bravo pentru punctare!

 

(e, de ce dracu nu gasesc eu o fata cu aceeasi conceptie?!!!!)

 

Multumesc, sper sa gasesti o fata. :) Pana atunci eu mai caut trupe si oameni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Matei S

Probabil doreai sa te referi la thrash, care e un gen muzical. E o greseala des intalnita la oamenii cu o cultura muzicala superficiala.

 

Imi cer scuze ca am scris gresit si ca am o cultura muzicala superficiala. Apreciez multe ''genuri'' inclusiv pe cel scris gresit, vroiam doar sa spun ca nu ma intereseaza prea mult coverurile si ca nu as compune muzica cu influente din ''genul'' respectiv. Nu am nimic cu iubitorii ''genului''. Multumesc de precizare, am sa imi rectific gresala. Dupa cum ar spune un ilustru solist...e o mare dusmanie ! Numai bine.

Edited by Matei S
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze ca am scris gresit si ca am o cultura muzicala superficiala. Apreciez multe ''genuri'' inclusiv pe cel scris gresit, vroiam doar sa spun ca nu ma intereseaza prea mult coverurile si ca nu as compune muzica cu influente din ''genul'' respectiv. Nu am nimic cu iubitorii ''genului''. Multumesc de precizare, am sa imi rectific gresala. Dupa cum ar spune un ilustru solist...e o mare dusmanie ! Numai bine.

 

Apreciez raspunsul tau de bun simt,

Am ascultat demo-urile tale, ai o voce foarte buna. Ar mai trebui ceva energie, dar asta cred ca se rezolva usor.

Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest Matei S

Apreciez raspunsul tau de bun simt,

Am ascultat demo-urile tale, ai o voce foarte buna. Ar mai trebui ceva energie, dar asta cred ca se rezolva usor.

Mult succes!

 

 

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine pana la urma. Bafta si tie in tot ceea ce intreprinzi si multumesc pentru apreciere!

 

Mi-ar placea foarte mult sa fac parte dintr-o trupa...

 

App,canti foarte frumos :)

 

 

Multumesc! Poate iti gasesti o trupa, cine stie, dar nu e chiar asa de idilic pe cum pare din exterior, sunt multe sacrificii de facut daca vrei sa faci ceva de calitate. Oricum bafta!

 

Up!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest mihai_bodark

salut Matei,

 

Piesele suna bine,

noi suntem o trupa de alternative cu compozitii proprii, daca nu ti-ai gasit inca o trupa da-mi un semn pe mihai@bodark.ro sa discutam.

 

Bafta,

 

Mihai

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.