www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va plac chitarele Caparison?


Guest AlcoholicA
 Share

Recommended Posts

Guest AlcoholicA

Nu stiu daca voua va place neaparat muzica progresiva sau mai bine zis formatii de genu evergrey si symphony x da pe mine m-a prins sunetul impecabil al acestor chitari si numarul mare de freturi la modelul horus

Link to comment
Share on other sites

Guest Victor_

DA ... ne plac. Sau cel putin mie imi plac foarte mult. Singurul lucru de care m-as putea plange la ele e ca sunetul e foarte ascutit, dar suna f bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

recunosc k nu am cantat in viata mea pe asa ceva.. nici nu am tinut vreuna in mana.. da headstocku ala e tare urat :) ..

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

totusi nu stie careva un dealer de Caparison Horus in zona sau macar in europa ( Germania Austria Ungaria)

si inca o chestie mie nu mi se pare ca suna prea ascutit! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

cu placere

 

Sunt foarte multe trupe de metal europene care au endorsment cu Caparison. Soilwork, Arch Enemy, Mnemic , Mattias IA si multe altele.

Sunt niste chitare pe cinste si din pacate au preturi pe masura.

Man regret sa te contrazic dar Michael Amott de la Arch Enemy tocmai a semnat endorsment cu ESP.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Michael Amott are de ceva ani modelul sau la ESP - Ninja insa celalalt chitarist Christopher are un model Caparison.

Cu tot riscul de a intra in offtopic rau stiam de Michael Amott credeam ca faci o cunfuzie si zici de el,celalalt chitarist chiar nu stiam ce are oricum suna bine.PACE!

Edited by John_OttO
Link to comment
Share on other sites

Ca sa continuam offtopicul modelul ninja de la esp acum vine si in varianta pentru buget scazut LTD si ambele sunt disponibile international.

Pana sa se intample asta ESP Ninja era disponibil doar in japonia (la fel ca si chitara lui Alexi Laiho care se afla acum intr-o situaite similara).

Endorsmentului lui Amott cu ESP nu e de ultima ora pentru ca in catalogul ESP Japan 2004 amott apare de gat cu chitara.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Malmsteen Wannabe

eu sunt fan Soilwork si sunetul lor pur si simplu ma innebuneste...nu am avut niciodata onoarea sa ating asa ceva nici macar sa vad de departe dar un Caparison este cu siguranta in my wish list!

 

Rock ON

Link to comment
Share on other sites

Sau Romeo... sau Englund si Dahnage... sau Eklundh. Ii stiti nu ?

Uite asa :):) imi fac . A acut masterclass la noi la scoala in ziua cand am ajuns . Daca imi dadeau mu@@@ii viza cu o zi inainte il prindeam. Mi-au povestit astia ca e pur si simplu fenomenal . Da cik nu poate canta rar :) , a zis ca nu se poate abtine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.