www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zoom G2.1U


Recommended Posts

Se pune la vanzare urmatorul multi efect de chitara:

 

Zoom G2.1u

 

Este un procesor mic si versatil, foarte ideal pentru incepatori.

Mai multe detalii despre produs gasiti aici.

 

Pretul este de 450 lei (cu adaptor si Cubase LE 1.0.10 inclus)

Predare personala in Cluj-Napoca, in tara se va trimite prin curierat rapid.

 

Pentru mai multe detalii PM aici pe forum.

 

Si cateva poze (sunt facute cu telefonul):

post-2482-0-09108000-1298193895_thumb.jpg

post-2482-0-19763500-1298193910_thumb.jpg

post-2482-0-06327100-1298193925_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Chiar nu vrea nimeni un procesor mic, bun si ieftin?

 

Foarte bun! 96KHz/24 bit AD si DA iar DSP 96KHz/32bit .

 

Eeee daca era de vanzare cand cautam eu ...asa ca am cumparat un G1 NX nou ( are pedala de expresie ca si G2)...care este aproape la fel de OK .

Eu am efectele Zoom G2 in Zoom-H4 ,care sunt super ...dupa ce le-am auzit incercat mam hotarat sa iau G1 dupa ce lam incercat la magazin caci Zoom-H4 este un "palmrecorder calitativ si inregistrez cu el prin microfoanele stereio chiar pe scena sau il dau prietenului sa traga sunetul pe langa cel tras cu camera deoarece inregistrarea cu Zoom-H4 este superioara oricarui handycam .

 

Baietii nu stiu cat este da bun acest "multiefect" bazat pe procesorul ZFX3 96KHz/32bit care cred ca este unul din cele mai bune procesoare ptr multiefecte.

 

Pretul la ZOOM cred ca este "tinut" jos prin utilizarea carcaselor din plastic si vanzarea separata a diferitelor pedale si switch-uri .

 

 

Un mare avantaj !!! cu patru baterii ( ieftine nu din cele alcaline !) AA am repetat 5 zile , cu toate ca are afisaj LED-uri cifre mari si foarte luminoase se vede pe scena in orice conditii.

Cu acumulatoare de 2500 mAh precis poti canta o noapte intrega . Deci scapi de cabluri de retea -prelungitor si adaptor la reteau ade 230V .!!!

 

Mai are multe parti pozitive ..tot am zis ca o sa scriu un review ...dar...este foarte mult de scris .Pe scurt este un multiefect foarte bun.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Metalzone91

Tocmai ce-am vandut si eu unul dar cu 350 ron ca aveam o urgenta. Spor la vanzare. S afie un UP de la mine pt un procesor de calitate :D. Deja mi-e dor de el :-s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

am si eu unul acasa pt cantat prin pc...suna bine prin pc insa prin mixer sau amp nu mi a placut deloc...difuzoarele prin care l bagi influenteaza f mult sunetul.

Deci am si eu unul luat din Franta...am fost asa bucuros :) acum am 14 pedale si amp pe lampi dar imi place si sprocesorul asta pt studiu si inregistrari:)

succes la vanzare!

 

pe al meu nu l dau ...deocamdata:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Are cumva alimetatorul original?Se poate folosi pt a schimba canalele de ex clean-distors si invers?

 

Procesoru are alimetatorul original. Pe langa asta iti mai vine si cu un cd, care contine Cubase LE 1 si ceva.

Procesorul are bank-uri de cate 10 patch-uri. Pe un patch poti sa iti pui ceva clean si cand vrei distors, sa treci pe urmatorul patch. Butoanele schimba patch-urile intre ele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Procesoru are alimetatorul original. Pe langa asta iti mai vine si cu un cd, care contine Cubase LE 1 si ceva.

Procesorul are bank-uri de cate 10 patch-uri. Pe un patch poti sa iti pui ceva clean si cand vrei distors, sa treci pe urmatorul patch. Butoanele schimba patch-urile intre ele.

Il iau!ti am lasat pm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.