www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piese De Cumparat


cedrik

Recommended Posts

Daca stii caracteristicile - dimensiuni, tip de filet, etc, poti cauta la magazine specifice cu suruburi, saibe, piulite. Magazinele de tip Bricostore au raioane speciale pentru astfel de produse.

Din pacate, cei de la magazinele de bricolaj au numai dimensiuni standard. Suruburile pentru menghina sunt prea scurte, asa ca ar trebui taiate. Eu am cautat suruburi pentru un bridge de bas Reghin, dar erau prea lungi fata de standard. O alta problema este finisajul. La magazinele de bricolaj au numai zincate sau cu finisaj negru+ulei. Cele cromate sau nichelate sunt extrem de rare si, evident, mai scumpe.

 

Daca nu te deranjeaza finisajul si prelucrarea ulterioara, la Hornbach au asemenea suruburi, doar ca trebuie taiate la lungimea care iti trebuie.

 

Si da, suntem in Romania. Cumparam de afara pana gasim o ocazie sa ne mutam mai aproape de sursa :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Problema este ca s-ar putea sa gasesti suruburi cu filet metric iar cele originale sa fie cu filet in inch si daca pui surub cu filet metric in piulita cu filet in inch strici filetul si nu cred ca vrei asta.

foarte corect.

tot pe thomann.de, eventual rogi pe cineva care vrea sa comande ceva de acolo.

Link to comment
Share on other sites

Cine-i Ursu? blink.gif

 

Domnul Ursu Cornel care lucra la Guitar Shop, acum nu stiu daca mai lucreaza.

Se ocupa cu partea de intretinere/reparatii, pentru instrumente si amplificatoare.

(eu cred a stii cine este, dar i-ai atras atentia la la modul de exprimare :rolleyes:).

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Domnul Ursu Cornel care lucra la Guitar Shop, acum nu stiu daca mai lucreaza.

Se ocupa cu partea de intretinere/reparatii, pentru instrumente si amplificatoare.

(eu cred a stii cine este, dar i-ai atras atentia la la modul de exprimare :rolleyes:).

 

Nu stiu, bre.

Poate o fi nenea asta. Io am mai luat cate ceva de la el, acum cativa ani ce-i drept.

Si domnu' Ursu e posibil sa mai lucreze inca la Guitar Shop. Intrebai ieri p-acolo daca mai face cineva reparatii/reglaje pentru chitare si mi s-a raspuns ca da.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.