www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand chitara Godin


Edmond
 Share

Recommended Posts

Vand chitara Godin (probabil nu foarte cunoscuta in Romania, asemenea Carvin-ului) construita in Canada si asamblata in Usa. Chitara este noua, f.f. putin folosita, inca are corzile originale, fara zgarieturi, fara urme pe fret-uri, in stare impecabila. Are un gat foarte comod, este foarte usor de cantat pe ea, 24 de taste, care mie imi pare medium-jumbo. Configuratia dozelor este de HSS dupa cum se vede si in poze, iar dozele suna foarte bine. Este o chitara foarte frumos lucrata, lucru ce se simte la prima atingere. Pretz 270€. Iata si pozele:

post-258-1148930723_thumb.jpg

post-258-1148930745_thumb.jpg

post-258-1148930817_thumb.jpg

post-258-1148930830_thumb.jpg

post-258-1148930892_thumb.jpg

post-258-1148930908_thumb.jpg

post-258-1148930928_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super oferta!!! 200€ pentru o chitara excelenta made in Usa-Canada fara zgarieturi, lovituri, fara nici o urma de cantare pe taste, gat superb si a primit si corzi noi noutze. Tin sa precizez ca nu se compara cu copiile Fender ce se gasesc pe la noi ...

Link to comment
Share on other sites

Chiar nimeni interesat???

Forma chitarii nu este chiar atat de neatractiva in realitate precum reiese din poze ( lucru de care sunt constient, insa nu sunt fotograf pentru a sti ce si cum sa scot in evidenta), iar impuritatile ce se vad pe placa cu doze este praf, deci in nici un caz nu este zgariata.

In ciuda formei, chitara este una foarte buna!!!

Deci astept oferte!!!

Link to comment
Share on other sites

Spune-mi mai multe despre chitara ( made in?, culoarea, toc-fara, sau husa, doze, cate taste, tot ce stii despre ea; ar fi oke si cateva foto) .... as putea fi interesat, insa doresc detalii.

Intre timp mai astept si alte oferte....

Chitara este Made in China, culoare neagra, fara toc sau husa(numai cutia de carton in care a fost livrata), 24 taste, 2 doze duble (BDSM b.c. rich, super doze pentru o chitara atat de ieftina, mult mai bune pe metale decat dozele pe care le am pe Ibanez rg 320),mai multe detalii pe http://www.bcrich.com/guitars/warlockshape.asp

Stare super ok, corzi joase, o moneda de 10 bani este tinuta intre tasta 24 si coarda(probabil 1-1.5 mm)

E-mail contact dreamcatcher19622002@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Simt ca trebuie sa intervin :)

Oameni buni, WAKE UP!!

Godin NU se compara cu Squier, Stagg, Ibanez low end si cu nici o alta chitara facuta in China sau Indonezia. Este o chitara facuta in SUA. NU este copie ieftina Fender. Nu cunosc exact acest model, dar in general calitatea produselor Godin este exceptionala.

Intrati si voi pe www.godinguitars.com si lamuriti-va cam ce face aceasta firma si ce fel de chitaristi folosesc chitarile lor.

Succes la vinzare!

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit un cunoscator.... merci mult pt interventie!!!

Se pare ca oamenii nici de curiozitate nu au vizitat site-ul oficial... poate este greseala mea, ar fi trebuit sa-l pun la vedere. Nu sunt cunoscute la noi in tara si nici in Europa, dar invit sa vedetzi despre ce calitate este vorba, adica na... nu este vorba despre un model nu stiu cat de scump, insa la banii pe care-i cer 100% nu gasiti ceva mai bun. Probabil ca sperie forma... la care am precizat ca arata mult mai bine decat in pozele facute de mine pentru care si cuvantul amator in arta fotografica este un compliment.

 

PS. Exact asa am patzit si cu un Carvin, care ma scuzati, dar era un model super tare si l-am scos la vanzare la jumate de pretz, iar chitara de-abia a fost folosita si nu s-a dat. Insa acum ma bucur enorm ca s-a intamplat asa. :)

Link to comment
Share on other sites

Mai eu as spune ca sunt niste doze destul de universale; poti canta cam ce vrei; nu suna nici asa suparat ca niste doze sa spunem de pe un B.C.Rich (bine, nu ma refer la cel mai ieftin model) si nici foarte moale. Insa eu as spune ca merge catre directia de Fender Strat. Insa nu pot afirma asta cu prea multa precizie ca nu am avut in mana un Strat. adevarat, ci doar variante mai ieftine. Bine, la urma urmei este o chestiune de gust. Prost nu suna, in sensul sa nu aiba putere. Acum nimeni sa nu se astepte sa se compare cu cine stie ce doze scumpe. Insa pentru pretul pe care-l cer, chitara este net peste ce poti gasi la acesti bani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.