www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Daron Malakian


mike56
 Share

Recommended Posts

"His only known effects pedals are a Fulltone Clyde Wah Pedal, a Line 6 DL-4 Delay Modeler/Looper pedal and a Boss MT-2 Distortion Pedal"

 

cam asta apare peste tot despre ce foloseste Daron , dar se pare ca nu e chiar acesta echipamentu complet , se pare ca ar mai folosi si altele

daca stiti si alte pedale/procesoare folosite doar postati

Link to comment
Share on other sites

De ce ar trebui sa foloseasca si altceva? Are tot ce ii trebuie in Amp-uri.

 

pai la niste filmari se vedeau si alte pedale (filmari live, si nu era o singura filamre sunt mai multe)...... la pedala in afara de MT-2 ar folosi si alte 2 Boss , dar nu se stie care...oricum o sa mai caut amanuntit pe mai multe forumuri si o sa ma uit la mai multe video-uri si daca observ ceva din numele celor 2 pedale am sa anunt :) , sau daca e cineva mai rapid sau deja stie il astept cu cea mai mare placere post-ul :D

Edited by mike56
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Se pare ca tu nu esti destul de atent... mie instant mi-a venit ,,hopeless'' in minte,cand am vazut ce ampuri foloseste

 

Tu realizezi ca ceea ce ceri nu e posibil nu?

 

 

da ampuri sunt putin cam scumpe dar cam prin iarna o sa fac rost si de un mesa boogie :D

si ce nu e posibil ca n-am inteles ce vrei sa zici ?

 

si legat de pedale exista vreo diferenta la sunet ? ca eu am asculatat niste demos la ele si nu observa vreo diferenta , insa la pret este ...si nu inteleg de ce

Edited by mike56
Link to comment
Share on other sites

clasicul double facepalm rgc questions
Întrebãri la Radio Erevan:

Q: "Ce sunã mai aproape de SOAD, Dual Rectifier sau MT-2?"

A: "Scars on Broadway."

 

Acum, Mișule, tu îți cheltui banii (sau ai pãrinților) pe ce vrei. Cu timpul (și dacã vrei) îți vei da seama care-i relevanța diverselor elemente în formarea unui anumit "ton". Pânã atunci mã tem cã vorbim cam degeaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.