www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Sa Aleg?


Guest SixChords
 Share

Recommended Posts

 Daca vrei neaparat set , este destul de buna chitara pt un incepator fara multe pretentii in privinta sunetului , a greutatii , etc.Ai putea sa tragi un ochi si pe la Mica Publicitate .Un Squier ar fi foarte bun si daca ai noroc vei gasi si un amp ieftin de 10-15 W.

Link to comment
Share on other sites

Guest Karacter

Dam are dreptate...

 

Nu sunt adeptul vanzarilor de pe mica publicitate, desi recunosc ca am facut si eu niste 'mutari' pe acolo, dar poti gasi o chitara foarte decenta la pretul ala+1 combo micut... dar cu foarte multa caldura iti recomand sa nu-ti cumperi chitara aia[de obice pachetele astea beneficiaza de chitari care sunt sub orice asteptare... aici ma refer la calitatea chitarii: ton, finisaj, greutate, s.a.]...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu prea se merita sa iti iei cu 6 milioane un set...Doar daca vrei sa ai chitara de forma...

 

La inceput vei fi bucuros de ea dar dupa ce vei prinde putina experienta vei regreta ca ai luat-o.Cel mai bine ar fi sa cauti ceva la mica publicitate sau daca vrei neaparat ceva nou sa mai strangi bani. :)

Edited by Ecco
Link to comment
Share on other sites

Guest budulea

cumparati chitara care te face sa te simti bine cand o ai in mana ... nu conteaza da nu e buna , daca te face sa te simti bine ii shimbi dozele ...cu cat te simti mai bine ai citara in mana cu atat canti mai bine ,nu e neaparat sa ma asculti , asta e doar parerea mea ... dute intr-un magazin de instrumente muzicale si probeazale pe toate ca sa vezi ce chitara iti place ..dupa parerea mea chitara te alege pe tine ... cum am mai zis , e doar parerea mea , fara ofense :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.