www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti?


Guest George_Lucian
 Share

Recommended Posts

Guest George_Lucian

Doresc sa imi achizitionez prima chitara, si o vreau acustica si cu corp dreadnought.....

 

.......am gasit eu ceva, dar nu sunt sigur, ce ziceti de asta? http://www.fly-music.ro/chitare-chitari-acustica-chitara-seturi/1098-golden-ton-bk-acustic-set.html

 

Si daca nu, recomandati-mi voi o chitara acustica si cu corp dreadnought, dar pana in 300 de lei caci na, e criza.

Link to comment
Share on other sites

Guest George_Lucian

Man, nu vreau neaparat ceva foarte bun, eu vreau ceva la care sa invat sa cant, dar sa sune cat de cat okay, nu vreau o chitara folosita, eu vroiam o parere despre ce am postat eu, si daca nu, sa fiu condus catre un alt produs mai bun in cazul in care stie cineva. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Cristian

Omule... de firma chitarei pe care ti-ai propus s-o iei nu am auzit nimic (Golden Ton). In schimb... daca tot nu vrei sa te uiti pe forum dupa ceva second-hand, la aceeasi categorie de pret si chiar pe acelasi site ai asta: http://www.fly-music...aria-aw-15.html Aria au crescut mult in ochii mei de cand am intrat pe forum-ul asta. Aveam tendinta sa cred ca sunt chitare ieftine si slabe (o idee absolut preconceputa si pe care o regret).

Dar... sa dam si cu sfaturi: Ar fi indicat sa cumperi un second-hand de la unul dintre baietii de pe forum pentru ca ei nu numai ca si-ar fi dat seama de ce problema ar fi avut chitara pe care o vand, dar e foarte posibil sa o fi si rezolvat. Fapt de care nu te pot asigura la o chitara noua care, cum a spus si Bogdan-Liviu mai sus

nou nu înseamnă neapărat bun
. Chitara pe care o vrei tu noua (mai ales la categoria asta de pret... pe care o cunosc bine) e posibil sa aiba o problema cu care va trebui sa te descurci studiind-o de la 0 pana la punctul la care vei fi in stare sa o rezolvi.

Indiferent de ce alegi... iti urez bafta!

Edited by Andrei Cristian
Link to comment
Share on other sites

Man, nu vreau neaparat ceva foarte bun, eu vreau ceva la care sa invat sa cant, dar sa sune cat de cat okay, nu vreau o chitara folosita, eu vroiam o parere despre ce am postat eu, si daca nu, sa fiu condus catre un alt produs mai bun in cazul in care stie cineva. Multumesc anticipat.

 

Mane, cu 300 de ron iti poti lua o chitara noua, dar de o calitate indoielnica (nici Hora nu cred ca gasesti noua) sau iti poti lua o chitara second, care noua costa cu cel putin 100 de lei mai mult. Crede-ma, intre o acustica de 260 ron noua si una de 450 ron noua e diferenta destul de mare. Mai bine un Fender CD-60 second hand decit un Golden d-ala nou. Parerea mea.

 

Faci cum vrei, sint banii tai, dar eu zic sa asculti de Eugen, ca stie ce zice.

Link to comment
Share on other sites

Guest Karacter

daca tii neaparat sa-ti iei o chitara noua atunci orienteaza-te spre o chitara Hora sau Aria, care suna destul de decent pentru pretul lor[foarte mic] - dar nu uita regula principala: roaga pe cineva care se pricepe sa te ajute deoarece s-ar putea ca acea chitara sa aiba defecte de fabricatie, sau sa nu sune extraordinar de bine[ca sa nu regreti mai tarziu]...

 

daca vrei o chitara sh atunci poti sa sa ceri o parere despre acea chitara in acest topic... si din cati suntem pe aici ne vom oferi cel putin 1 ca sa te ajute :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.