www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Provocare pentru incepatori! Castiga o chitara electrica!


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest diogrey

acuma ca sa terminat as vrea si eu sa mentionez ceva nu ar trebui ca participanti sa aiba macar 3 posturi pe tot forumul ca asa oricine poate sa-si creieze un cont nou sa zica ca face chitara de 3 ore si sa vina cu un solo de milioane

 

 

 

ps:super tare ideia cu provocari pt incepatori abia astept sa postez si la a doua

Edited by diogrey
Link to comment
Share on other sites

Guest Boba

pai ma eu stiam ca fiecare cont e CreaT :) cu un anume ip sau ceva de genu si pe acelasi calc nu poti sa CreezI mai multe..dar daca le CreezI din alta parte care e problema?? nu e aceeasi mana? aceleasi degete???tot aia se aude..stiu astia ma pa cine sa aleaga..bafta tuturor!! :):):(

Link to comment
Share on other sites

Guest Xecutioner

Abia astept sa vad cum se va termina/cine va castiga... :)

si sunt curios si in ce maniera va decurge votarea :)

btw... in legatura cu ce a zis diogrey, participantii nu trebuie sa aiba neaparat o multime de posturi pt a fi de incredere, adica si ce daca unul are 100 de posturi? poate in toate acele posturi n-a scris mai nimic in legatura cu de cat timp are el chitara... mi se pare un lucru lipsit de relevanta.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Barzini

deci, pana la urma , dak votul incepe de luni, cand se vor sti rezultatele?......mult succes tuturor participantilor inca odata si felicitari organizatorilor pt acest concurs!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

eu sunt curios cum se voteaza ? asculta fiecare user cele 30 de inregistrari si decide care ii se pare mai buna ? :)

Link to comment
Share on other sites

Asculta fiecare ce apuca si voteaza ce-i place. Sau voteaza cu el... :)

Cred ca cei interesati intr-adevar (adica tare de tot) au ascultat deja toate piesele postate.

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Parerea mea este ca administratorii ar trebui sa voteze, si cel care doneaza chitara...mi se pare ceva imoral sa ne apucam noi ,astia de pe forum sa votam , cand colo nici nu e chitara noastra , si nu sunt corzile noastre si nici penele noastre desemnate ca premii !

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

S a sti ca daca ar decide admini si cel care doneaza chitara ar fi cel mai corect ca ei is cat de cat mai obiectivi si asa se evita si fenomenul am multi prieteni deci castig

 

 

dar mai bine lasam admini sa decida eu chiar is churios cum va fi la votare ca ar fi prima oara cand votez :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Corect, dar poporul decide, ca este democratie!

 

Hopa ! stai putin domn'le ...pai democratia nu inseamna ca prietenii te voteaza deci castigi....deloc.....eu percep democratia ca si o metoda de organizare bazata pe respecarea regulilor si pe bun simt !

Link to comment
Share on other sites

Stati usor tata! Ce inseamna sa uiti sa pui smile-ul potrivit... :)

Eu cred ca sunt printre singurii (sau unicul ;) ) care pot spune in mod extrem de serios ca nu am absolut pe nimeni in situatia de a ma vota pe prietenii sau alte de-astea. Plus ca piesa mea sucks big-time si am spus de la inceput ca nu ma intereseaza premiul, ca am deja o chitara d-aia. Unde mai pui ca personal nu o sa votez (nici macar pe mine) decat dc o sa am timp (improbabil) sa ascult tot (caz in care votez ce-mi place nu ceea ce e corect muzical, asa ca mai bine ma abtin).

Deci faza cu demos cratos nu era spusa cu rautate ci venea sa balanseze filosofic tendinta de totalitarism formulata mai sus :( Caci se stie ca adevarul e undeva la mijloc, nu? ;)

Bafta tuturor!

 

p.s. timerobber, spuneai ca tu percepi democratia drept bazata pe reguli si bun simt. Cumva am zis eu altfel si m-a lovit amnezia dintr-o data? B)

Sau poate ca piesa mea este atat de extraordinara incat a crezut lumea ca sunt profesionist si ma bag sa fur prajiturelele astora mai mici :):) (no offence, glumeam)

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Guest Angus Malmsteen

Bine zis darkman. Dar acum nu stiu dar parca mai bine ar fi sa voteze in primul rand donatorul si admini, si eventual cei cu cele mai multe posturi ca asa isi cheama unu toti prietenii fac aia 30 de posturi la nimereala repede si ii dau si il voteaza. Sunt oare eu prea pesimist si neincrezator sau it's just reallity?

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca va dati seama ca nici una dintre variante nu este prea democratica...

Si fiindca adevarul se afla mai mereu la mijloc, uite, propun sa se ia in calcul vechimea pe forum. E logic ca cei nou veniti nu pot vota (nici macar pe ei) iar cei vechi sunt poate prea dezinteresati de a favoriza pe cineva anume...

Nu-mi sariti in cap, ca stiu si dezavantajele... era o propunere

btw aveti nevoie de relaxare :) si eu sunt printre primii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Am ajuns sa nu mai inteleg nimic .... pana la urma de ce dam din papagal pentru ceva ce nu e al nostru ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Ca ne plictisim..:-P

@cridegnosis: da, dar ce vrei sa zici, ca nu sunt incepatori care sunt mai vechi pe forum si au participat la concurs?asa ei se pot vota..crezi ca e corect?

Link to comment
Share on other sites

@cridegnosis: da, dar ce vrei sa zici, ca nu sunt incepatori care sunt mai vechi pe forum si au participat la concurs?asa ei se pot vota..crezi ca e corect?

 

Pai asta era unul dintre dezavantaje... :)

Si-acu sa-mi apar cu fervoare ideea: da, dar probabilistic, cati incepatori vechi participanti la concurs sau cu prieteni in concurs sunt si cati noi membri prieteni se pot aduna? Primii mult mai putini.

 

Mah, topicul asta demonstreaza pe fata tendintele catre paranoia ale romanilor (no offence, ca si eu sunt roman) :)

da' nu va faceti griji, ca nu-i intrecem pe americani orice-ar fi :)

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Mah, topicul asta demonstreaza pe fata tendintele catre paranoia ale romanilor (no offence, ca si eu sunt roman) :)

da' nu va faceti griji, ca nu-i intrecem pe americani orice-ar fi :(

Corect...ai perfecta dreptate..pana la urma tind sa cred ca totul o sa iasa cum trebuie..nu trebuie sa ne facem noi atat griji :) (bine...cativa nemultumiti si care o sa o dea cu teoria conspiratiei exista si o sa existe oricand)

:)

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

(bine...cativa nemultumiti si care o sa o dea cu teoria conspiratiei exista si o sa existe oricand)

:)

 

Well Fla ! ai dreptate ! acest forum este o mica societate ! ca si in alte societati , nici in asta nu gasesti 2 oameni la fel ! unii is activi , altii pasivi , unii is multmiti , altii nu , unii pot castiga ,altii nu pot sa piarda , si asa mai departe .... concluzia e ca trebuie sa asteptam cu rabdare decizia adminilor , referitor la votare , si sa acceptam rezulatele , si sa le interpretam obiectiv .

Link to comment
Share on other sites

voi vedeti ce tampenii scrieti? modul de votare ramane la latitudinea adminilor, asa ca nu prea vad rostu' la ce ati scris pana acu' (my opinion)...doar ultimele 3 posturi sunt mai normale in rest...luati pastile, fratilor! cautati ajutor profesionist. cu paranoia nu-i de glumit! :)

Link to comment
Share on other sites

You may say I'm a dreamer, but...

Asta inseamna implicare, deci ii intereseaza, si stiu ca pot face ceva pt schimbare.

Nu stiu pe unde am vazut intr-o semnatura, dar bine era zis: Be the change!

P.S. Adevar graiesti, cu paranoia nu e de glumit :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. Fuzzles

voi vedeti ce tampenii scrieti? modul de votare ramane la latitudinea adminilor, asa ca nu prea vad rostu' la ce ati scris pana acu'

 

Draga iosif, rolul adminului e sa asigure buna functionare a forumuloui si impunerea voineti majoritatii, adminul nu e un dictator, e un om care se asigura ca lumea se simte bine pe forum, pentru ca altfel pleaca. Asa ca poftim rostul la ce s-a spus...lumea isi exprima opinia care trebuie luata intr-un fel sau altul in considerare de catre admin.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.