www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor


tudorbog
 Share

Recommended Posts

Salutare.

 

Detin o chitara clasica de care sunt foarte incantat dar nu are nici un fel de marker(la pozitiile 3,5,7 etc) pe tastiera(nici pe fata nici intr-o parte) si e putin derutant.

Am incercat o solutie mai mioritica cu niste buline de autocolant decupate si lipite peste care am trecut si o banda de scotch pe toata lungimea tastierei;nu tocmai profi dar practic si cel putin la inceput a fost ok.

Dupa ceva timp a inceput sa se dezilpeasca scotchul si acum caut o solutie mai eleganta si care sa si tina.Am cautat si pe forum si pe net si nu prea am gasit mai nimic.

Va rog daca se poate sa imi dati un sfat,o idee,un link orice ma poate ajuta sau poate stiti pe cineva care poate/stie sa faca asa ceva.

 

Va multumesc anticipat.

 

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Pt sworldd : Multumesc de idee,am mai auzit asta pe undeva dar caut ceva mai "elegant" sa zicem.

Pt Nenea Rau : Poate nu m-am exprimat corect si nu ati inteles ce vroiam sa spun(nu este prima oara cand mi se intampla si imi cer scuze).Nu am pus bulinele si scotchul pe fretboard ci in lateralul griffului.Sunt putin necunoscator nu idiot.

Pt EugenRo2010 : Am id-ul dumneavoastra,sper ca nu este vreo problema daca va contactez in felul acesta.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc domnului Eugen pentru o lucrarea facuta foarte bine si nu in ultimul rand pentru seriozitate si promptitudine.

Ceea ce nu se vede din poze ,pe langa reflexiile pe care le are sideful, este calitatea finisajului de care pot spune ca am ramas impresionat.

Domnul Eugen pe langa 'implantarea' punctelor a fost foarte dragut si a acoperit si locurile unde era sarit lacul de pe marginea tasiterei (dinainte sa ii dau chitara).Este ca nou.

Inca o data va multumesc si urez numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.