www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar designer


ShoK
 Share

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Csernik

Uite aici!

Care indrazneste sa modifice frumusetea asta?

Chiar, de ce mai are nevoie chitara asta?...bine..nu punem la socoteala chitaristul...

post-232-1148571051_thumb.jpg

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

ce sa strici la musicmanu ala..nu strici nimic..e stricata deja...in afara de culoare e o banalitate.e prea rotunjita..bine nu imi plac astea in colturi gen pisi.rici bici sau kkturi dastea dar cea mai mare frumustete ever este IBANEZ JEM 10.au fost facute doar vreo 400 si cu pret in jur de 6000 $.

 

http://www.ibanezrules.com/images/gallery/jem10_678.jpg nu exista nimic mai presus.punct

Link to comment
Share on other sites

Bine Mega .... In sfarsit ai zis si tu ceva adevarat !!!! Frumos . Chiar baga-te in chitara aia .... cu talentu tau o sa iasa sigur ceva misto !!!

Pentru domnu VAI ca sa stie si el , la evolutia firmei MusicMan a contribuit si Leo Fender dupa ce a plecat de la Fender si G&L. Ibanez pe langa MusicMan sunt niste ieftini copiatori , care la inceput au copiat modelele firmelor consacrate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Era parerea mea..oricum...nu mi-a placut Ibanez niciodata si nici nu cred ca o sa imi placa, cat despre JEM-ul ala, doamne..chiar ca e gay..nu stiu ce sa zic e colorata si cu atatea flori de zici ca e de pus in rama dar in acelasi timp e prea urata de pus in rama, ce iti trebuie o chitara atat de decorata, si inca intr-un mod asa urat...si manerul ala..why?(asta urasc cel mai mult la ea).

Mie personal imi place o chitara mai rotunjita la colturi si mai "grasa"..in fine..nu atacati..e parerea mea...sa vedem ce iese din Ibanezu ala modificat..hmmmm8->

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Nu cred ca te-am inteles pe deplin..ce vrei sa spui? :)

 

 

:) oups...huge D.T. fan spui, hmmmm..oups :)

Link to comment
Share on other sites

Facusem eu odata o chitara in paint din bucati de gibson - exploreruri, flying-v-uri, les-paul-uri si sg-uri. Din pacate s-a dus cu hard cu tot :)

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

a modifica Musicmanul ala e mai mult decat blasfemie ... e impotriva legilor naturii cat despre ibanezul ala ..... mda .... chiar ar merge in formatie la ACM sau guta sau salam sau peste.... cum i-or mai fi chema.....

totusi, sa nu fim rai...

acu sa nu-mi sariti in cap dar totusi exista multe chitari mult mai nasoale decat ibanezurile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

a modifica Musicmanul ala e mai mult decat blasfemie ... e impotriva legilor naturii cat despre ibanezul ala .....

Pai exact acolo am vrut sa bat si eu prin acel "cine indrazneste", sunt total deacord ca e blasfemie :)

 

 

Asa parca totusi imi place mai mult(nu l-am scapat total de "gayness" dar asta e, e fara "toarta"):

post-232-1148762133_thumb.jpg

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

nu ne refeream la ibanezuri in general ... ci doar la modelul atasat de domnul VAI

in that case...perfect deacord cu tine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Vektor, e pe bune chitara? sau e una modificata de tine.. :)

Doamne.... :):(:)

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest Mike L. Angelo

Vektor, e pe bune chitara? sau e una modificata de tine.. :)

Doamne.... :):(:)

 

Chitara aia exista in realitate si este o atrocitate facuta de Gretsch, fiind cica signature Bo Diddley. Exista vreo 3 versiuni.

G6138 Bo Diddley

G5810 Bo Diddley

G5850 Mini Diddley

 

Si un alt Gretsch care mi s-a parut destul de urat este asta G6199 "Billy-Bo" Jupiter Thunderbird. Si in asta a fost implicat acelasi Bo Diddley.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.