www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A Bit Of Help


Bogdi Skinny
 Share

Recommended Posts

Uite cum sta treaba. Mi s-a stricat cablul de alimentare de la procesor. Procesorul este acesta -> http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=6&BrandCategsID=100&BrandProductID=450

Care poate si mie sa imi zica pliz unde pot gasi cablu de alimentare la el?

Am cautat pe google si pe siteurile de muzica si nimic.....nu am gasit.

Se poate sa ma insel , sa fie si eu nu am vazut , my bad in cazul asta.

As dori sa achizitionez un asemenea cablu si nu am habar unde sa caut.....sau daca se poate face , any ideas? ( S-a stricat stecherul de alimentare , s-a dezlipit si nu il pot pride la loc ..... cablul nu are nici o alta defectiune , adica nu e fisurat , dar totusi par tentat sa iau unul nou , "better safe than sorry")

 

Multzam anticipat.

 

 

Skinny.

 

exact asa arata alimentatorul -> http://ecx.images-amazon.com/images/I/41nBs7kD95L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu da banii pe prostii. Ia un cablu cu doua fire, cat vrei tu de lung, la un capat ii pui un stecher obisnuit, iar celalalt capat il conectezi la primarul transformatorului, adica asa cum era conectat inainte de a se rupe stecherul turnat in carcasa. Izolezi cu banda si asta basta,treaba de maximum 5 minute. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu da banii pe prostii. Ia un cablu cu doua fire, cat vrei tu de lung, la un capat ii pui un stecher obisnuit, iar celalalt capat il conectezi la primarul transformatorului, adica asa cum era conectat inainte de a se rupe stecherul turnat in carcasa. Izolezi cu banda si asta basta,treaba de maximum 5 minute. :)

 

Exact asta am facut si eu, dar m-am enervat ulterior, si am scos traful dinauntrul carcasei, punand mațele toate in alt traf care se inchidea cu suruburi, si gata! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.