www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[taburi]*diverse*


Guest Razvan
 Share

Recommended Posts

Guest Razvan

Am creat acest topic deoarece n-am gasit tab-urile la piese pe care de fff mult doresc sa le invat si cred ca mai sunt si altii care doresc sa invete piese dar nu au de unde B) Asa ca va rog frumos de tot daca puteti sa ma ajutati sa gasec urmatoarele pise (sau ati putea sa mi le dati pur si simplu :( ):

1. Katiusha :)

2.Ce nasoala ejti :)

Va multumesc anticipat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

proof are dreptate...sa lasam "cantecele" alea pt uzi si tataie

 

katiusha e un super cantec . acultati varianta ruseasca cu mandolina/balalaica/acordeon e prea tare !

Link to comment
Share on other sites

Guest The_Magus

Salut ! Si eu caut niste tab-uri de la piese romanesti, dar as dori dc aveti cu indicatii de fingerpicking.

 

1. Compact - Un alt inceput

2. Miruna - Mircea Vintila

3. Cantec pentru tine (Nu stiu de cine e; incepe cu "Oamenii spun ca ce-i normal e bine...")

 

Deci, stiu acordurile la cantecele astea, dar as vrea sa le cant pe fingerpicking.

 

Daca imi puteti recomanda si o sursa (site, forum, DC++ etc) de unde as putea face rost de mai multe astfel de tab-uri, ar fi super !

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest sunrize

.... hmm eu sunt cam confuza cum e cu forumul asta... e prima oara cand trec p aici... si asta din gresala... pt k ... eu cautam un tab de la luna amara... dar poate ma ajuta cineva... ORICINE!!! vreau tabu d la ROSU APRINS !!! VAAA ROOOOG AJUTATI-MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PUTETI SA IMI SCRIETI P SUNRIZE_MORPHINE@YAHOO.COM

:) sunt doar o fetita din timisoara... so... PLS HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Intro G-D-Em-C de doua ori parca biggrin.gif

 

[G]N-ai cum sa lasi cum sa uiti ,[D]totul in noapte

[Em]Oricat ti-ar parea [C]de usor...

[G]Stinge o stea si ramai [D]pe sub ploape,

[Em]stinge si luna amara [C]cu un noooorr

 

[G]Rosu aprins coloreaza-mi [C]tacerea

 

[Em]Rosu aprins pe-un suras ce s-[C]a stins

 

[G]Rosu aprins sa-mi ascunda [C]durerea

[F]In noapte ma [Am]pierd

Cu noaptea te iert...

asa si apoi my friend mi-a scris ceva aci dar nu stiu cand vine.. sau o fi partea de electrica nu stiu... dar e asa: C B A# A

so mai mult de atat nu stiu.. dar te lamuresti matale ... si inca ceva.. daca nu e greu solo-ul fa-i si tu un tab in ceva ... mersi

sunrize asta e tot ce avem momentan pentru tine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Ionutz

Ok....am si eu o cerere....ugh...cam dificil pt. ca cer o melodie care nu stiu cum se cheama (dar nu cer decat numele). E foarte cunoscuta, e o piesa clasica, cu orchestra, de toate, dar am auzit-o aseara la TV o canta un baiat si am ramas masca cum o canta doar pe o chitara. Oricum...probabil ca mi-ar trebui vreo doi ani sa o invat dar nu stiu de unde sa incep pt. ca nu stiu cum se cheama. Anyway, am lipit doua trei note din capul meu poate va suna si voua a ceea ce trebuie si imi spune si mie cineva cum se numeste sau macar cine o canta (stiu...shame on me ca nu stiu!)

 

(Stiu ca e foarte vag..dar poate stie careva)

unkn.gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Sarumana Muky! Multe multe multumiri! Da, asta era. Stiam ca era cantata de cor si de-aia am fost si atat de impresionat cand am auzit-o la chitara. Am ce face acum vreo doi ani!

Mersi mult mult de tot!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Mersi mult. Pai incerc sa-mi fac si eu un repertoir de piese la care nu trebuie sa am si voce...ca daca ma pune cineva sa cant ceva si incep ca aaa...eu pot sa cant da' n-am voce pt versuri nu prea e bine. Asa ca mai invat piese clasice care sunt si super marfa si se pot canta fara voce. Mersi pt. site.....acu tre' sa invat sa citesc partituri :). Si cu ce deschid tef-urile alea?

Link to comment
Share on other sites

Si cu ce deschid tef-urile alea?

 

Pai nu trebuie sa deschizi tef-urile. Da jos fisierele *.pdf.

Cred ca alea merg cu Guitar Pro. Acolo ai si partittura si tabulatura si poti auzi si cum suna asa ca, daca te descurci cu tabulaturile si auzi cum suna respectiva piesa, ar trebui sa mearga treaba. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Guest nobigd

Daca exista cineva care are tabul de la melodia Concerto in V -- Scorpions il rog ffffffffff mult sa mi-l dea si mie !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Raskolnikov
vreau si eu ce nasola esti taburile pls......si cum si dupa ce se canta..cred k intelegeti

12847[/snapback]

 

Nu inteleg. Cum ar spune Yoda:"Unintelligible you are."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.