www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Wamper Pinnacle Ii Distotion


Recommended Posts

Intrucat sunt in curs de a achizitiona o noua chitara, cu parere de rau, trebuie sa ma despart de pedala mea de distors favorita.Este vorba de Wampler Pinnacle II. Este o pedala custom, fabricata in USA, cu serie si semnatura lui Brian Wampler. Detalii, amanunte si sound clip pe site-ul producatorului , adica aici. Este o pedala deosebit de versatila, mergand de la overdrive foarte transparent, pana la celebrul " brown sound", sau simplu clean boost.

 

Pretul pe site-ul lui Brian Wampler este de 200 usd, la care se adauga cheltuielile de transport din USA. Pretul meu este de 140 euro, cu transport platit de mine, prin Fan Curier.

 

 

Pentru cei interesati, pot fi contactat pe p.m si mai departe discutam

 

 

Pedala vine in ambalajul original, garantia fiind asigurata de producator.

Link to comment
Share on other sites

pai 140 de euro sau 200 de $ tot aia e.

 

Aproape tot aia e Marcele dar, cum spuneam, transportul e de la mine, lafel si comisioanele bancare, etc. Altfel, ea poate fi comandata la Brian Wampler, cu timpi de asteptare, etc Si nici nu am spus ceva daca pretul este , sau nu, negociabil. Oricum, multumesc pentru calculul paritatii.

 

Merci si pentru up.

 

 

PS. Pedala este ca noua. Doritorilor le pot pune la dispozitie, la cerere, fotografii cu pedala, serial number, etc.

PS2. Am uitat sa mentionez, nu sunt interesat de schimburi. Numai bani, fiindca altfel nu am motive sa o dau.

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

eu deja regret ca am vindut-o pe a mea. cea mai misto pedala "marshall in a box" ever. nu ratati :)

 

Intr-adevar, e o pedala cu totul si cu totul deosebita ( ca toate pedalele lui Brian, care e un tip deosebit ) si, sincer, imi este greu sa ma despart de ea. O noua chitara, insa, cere bani si trebuie sa sacrific cate ceva....

 

Multumesc.

 

PS. Si ca sa nu mai existe discutii legate de pret, din Europa poate fi cumparata de aici. Poate cu alte cheltuieli de transport, dar si cu alt pret... Consider ca pretul meu este cat se poate de corect.

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

Up! Cumparand pedala, aveti ocazia sa intrati in baza de date a lui Brian Wampler, avand posibilitatea sa fiti bine informati pe viitor, cu privire la noile lui serii de pedale. Si, cel mai important, sa le cumparati fara a mai sta pe liste de asteptare de muuulte luni de zile :) . Brian este un inginer foarte pasionat de ceeace face si un tip super de treaba. Pedalele lui sunt cel putin la nivelul celor fabricate de Xotic U.S.A.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.