www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Cu Forma De Stratocaster


Sarpe
 Share

Recommended Posts

Salut, am cautat pe net niste informatii dat nu am gasit nimic care sa ma multumeasca. Asa ca va intre pe voi.

Am vazut ca daca vrei sa ai un sunet asemanator de Gibson Les Paul de obicei iti cumperi un model mai bun de la Epiphone sau Vintage.

Intrebarea mea este urmatoare, daca vrei sa ai o chitara mai buna cu forma de Stratocaster dar nu ai banii sa ii dai pe un Fender original, ce alegi?

Si inca o intrebare, care este marea diferenta intre cele 100 de modele de la Fender?

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Salut, am cautat pe net niste informatii dat nu am gasit nimic care sa ma multumeasca. Asa ca va intre pe voi.

Am vazut ca daca vrei sa ai un sunet asemanator de Gibson Les Paul de obicei iti cumperi un model mai bun de la Epiphone sau Vintage.

Intrebarea mea este urmatoare, daca vrei sa ai o chitara mai buna cu forma de Stratocaster dar nu ai banii sa ii dai pe un Fender original, ce alegi?

Si inca o intrebare, care este marea diferenta intre cele 100 de modele de la Fender?

Numai bine!

 

Parerea mea ca cea mai buna alegere ar fi un Squier din seria Classic Vibe.Sunt foarte reusite si comode as zice.

Iar cat despre diferenta intre modele: in principal lemnul,dozele,hardware,profilul gatului,lemnul fretboardului etc.(ce ti-am spus eu e orientativ,cel mai bine te-ar lamuri un expert in Fender).

 

:) .

Link to comment
Share on other sites

Haideti ca incep sa imi fac o idee.

M-am uitat putin la nenea asta:

si imi place ce vad :) Se simte bine diferenta intre modele.

Imi dau seama ca atunci cand am intrebat care este diferenta dintre modelele Fender am fost putin stupid, dar ma asteptam ca de exemplu intre modelul X si Y sa fie o diferenta de ton in special datorita lemnului sau a dozelor, etc. Eu un raspuns de genul asta asteptam :lol:

 

Si normal ca atunci vine intrebarea, mai bine cumpar un Squier nou de "top" sau cel mai ieftin Fender la mana a doua?

 

Numai bine!

Edited by Sarpe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.