www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piesa Melodic Metalcore


Guest Bompa Mark
 Share

Recommended Posts

Guest Bompa Mark
Vad ca la piesa ii zice "Soul Reaver". Daca are vreo legatura cu Legacy Of Kain... ai ratat.

 

In rest suna ok, dar vrem calitate mai buna (la inregistrare)!

 

nope nu are legatura cu legacy of kain sry ... ma refeream doar simplu la hot de suflete ...

 

E misto ca si concept, dar mi se pare mie sau ii lipseste bass-ul?

 

da din pacate lipseste ... inregistrez de obicei doar instrumentalul de chitara fiindca sunt lucrarile mele personale ... dar voi incerca ssa fac rost de un bass pe viitor ,sa remediez situatia :lol:

 

Vad ca la piesa ii zice "Soul Reaver". Daca are vreo legatura cu Legacy Of Kain... ai ratat.

 

In rest suna ok, dar vrem calitate mai buna (la inregistrare)!

 

iar calitatea e alta problema ... nu am cum sa scot sunet mai clar cu echipamentul meu de acasa :) am doar un mic procesor (vai de capul lui) conectat prin line in la calculator (placa de sunet lasa de dorit) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Misto piesa, nu am multe de comentat. Intradevar calitatea inregistrari este slabuta dar, din punctul meu de vedere, se simte lipsa unui solo. Oricum, aici depinde de stilul fiecaruia, de ce asculta. Totusi, pentru mine, partea cea mai importanta si la care lucrez cel mai mult la o compozitie proprie e solo-ul :)

Edited by Riccardo
Link to comment
Share on other sites

Guest Metallaru

Tare piesa!

Mi-a placut cum e inchegata.

Ceva simt ca-i lipseste, pe la minutul 2:00 - 2:20. Cred ca acolo ar merge perfect un solo peste ceea ce exista deja.

Bafta maxima in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Guest Bompa Mark
Misto piesa, nu am multe de comentat. Intradevar calitatea inregistrari este slabuta dar, din punctul meu de vedere, se simte lipsa unui solo. Oricum, aici depinde de stilul fiecaruia, de ce asculta. Totusi, pentru mine, partea cea mai importanta si la care lucrez cel mai mult la o compozitie proprie e solo-ul :)

 

Mersi pt sfat :lol: voi tine cont pe viitor :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.