www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solar Gates_eclipse-atmosphere-prog-metal


SOLAR GATES
 Share

Recommended Posts

http://www.metalhead.ro/muzica/SOLAR_GATES...429-aid30280-l1

Salut pe toata lumea din acest forum!

Am atasat mai sus un link care va directioneaza spre o piesa relativ black-metal cu influente progresiv.

Ascultare placuta si bineinteles,astept parerile voastre. :)

Edited by SOLAR GATES
Link to comment
Share on other sites

Man, super tare. Congrats. Ar fi cool niste sample-uri mai putin cunoscute pentru tobe, dar ideile muzicale si atmosfera si riff-urile sunt top notch.

Imi place si numele, e memorabil. Ar fi cool si niste voce, chiar si growl daca ar fi.

 

Mie nu prea imi suna a black metal, mai degraba neoclassical prog, stil Nevermore sau Symphony x.

 

Si eu sunt din CTA, si pe cale sa scot un album de prog metal. :) Constanta e prog land.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Mersi Bogdan!

Sper sa o fac din nou...dar cu ceva EAST WEST QUANTUM..ca sa iasa in fata viorile si alte instrumente ce fac parte din piesa.

Momentam,caut trupeti. by the way,de abia astept albumul tau.Imi place piesa DESERT AIR.

P.S.POATE ma ajuti tu cu ceva tobe,dka este iti trimit midi-urile.

Link to comment
Share on other sites

Mersi Bogdan!

Sper sa o fac din nou...dar cu ceva EAST WEST QUANTUM..ca sa iasa in fata viorile si alte instrumente ce fac parte din piesa.

Momentam,caut trupeti. by the way,de abia astept albumul tau.Imi place piesa DESERT AIR.

P.S.POATE ma ajuti tu cu ceva tobe,dka este iti trimit midi-urile.

 

:) Mersi, dar unde ai ascultat Desert Air, de curiozitate?

 

Eu cred ca ti-au iesit destul de bine tobele, doar ca recunosc sample-urile. Trebuiesc mixate diferit, sa nu sune a cookie cutter drums. Trimite fiecare toba la un canal separat si joaca-te cu ele. (in fine, aici e mult de discutat).

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.