www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proel wah


Guest DarkMan2004
 Share

Recommended Posts

Guest DarkMan2004

am o pedala proel wah...si are urmatorul defect: cand activez efectul si dau de pedala paraie...shit...potentiometru trebuie schimbat...cine se ofera sa repare aceasta pedala "buna"?...dau o bere daca mi-o face cineva pls...sau altceva...

Link to comment
Share on other sites

frate sfatul meu e sa tio schimbi cu una mai inspre al felix sau a mea,dar uite eu mai am una proel,daca trebe schimbat potentiometru pun de la a mea,daca trebe unsa ceea ce e foarte probabil iti dau cu ulei special ptr potentiometre ca am acasa un tub,asta asa ca tot te luai tu de topicu meu si cat de putin "deshtept" sunt.lasa treaca de la mine.faza cu unsu vi cu ea desfacuta oriunde la romana,iti dau 2 fashturi cu sprayuri si gata.zai ce vrei?

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
frate sfatul meu e sa tio schimbi cu una mai inspre al felix sau a mea,dar uite eu mai am una proel,daca trebe schimbat potentiometru pun de la a mea,daca trebe unsa ceea ce e foarte probabil iti dau cu ulei special ptr potentiometre ca am acasa un tub,asta asa ca tot te luai tu de topicu meu si cat de putin "deshtept" sunt.lasa treaca de la mine.faza cu unsu vi cu ea desfacuta oriunde la romana,iti dau 2 fashturi cu sprayuri si gata.zai ce vrei?

 

oricum o sa o schimb...totusi nu o sa raman cu de-astea asa de slabe...da' macar daca o am macar sa o fac...io chiar nu am timp sa ma ocup de ea...mai ales ca trebuie pus o piese care am scos-o io si e al dreaq de greu

 

darkman inteleg ca ai trupa scoala etc multe pe cap, dar la 16

ani nu ai timp sa stai juma de ora sa desfaci o pedala? omg man.. u are a busy man.. vezi sa mai faci si altceva nu numa chitara si repetitii.. ca o sa te tampesti tongue.gif kidding

 

auzi...ai avut vreodata o pedala proasta? ...daca ar fi fost treaba de juma de ora stateam cu cea mai mare placere... da' cum am zis si mai sus e o PIESA DE TOT KKTU care abia pot sa o pun...si ma enerveaza asa de tare...si io stau prost cu nervi si nici nu am voie sa ma enervez din cauza unor probleme de sanatate...

Link to comment
Share on other sites

lol...nu vrei sa ma ajuti tu?...io n-am timp sa-l fac ca altfel il faceam  :)

 

Man daca tu nu ai timp, eu care am asa: servici, scoala, repetitii, meditatii crezi ca mai am timp ???... eu ti-am spus cum sa o faci.... simple as that :)

 

 

bah, pedala wah asta e pedala daia de se conecteaza la unele efecte (modelare) ? gen zoom 505, sau e pedala cu tot cu efect ?

 

poti sa vezi un review si ce inseamna si cum suna o pedala de wah AICI

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.