www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Deschis Popas Pub


guitarsarpe
 Share

Recommended Posts

post-2684-1285154901_thumb.jpg

 

Salutare,

 

s-a deschis Popas Pub !!

 

Descriere: Live concerts, karaoke, private parties and international cuisine. Need more?

 

Adresa:

str. Liviu Rebreanu, nr. 1, sect. 3, Bucuresti

(Piata Ramnicu Sarat)

 

Telefoane:

021.324.19.85

0720.215.274

 

sonorizarea este foarte buna si mi-a venit o idee si m-am gandit sa va intreb daca v-ar interesa asa ceva: sa existe o seara pe saptamana, unde in loc sa se faca un jam asa cum se face in alte locuri si unde dupa cateva beri cei de la tobe, bas si/sau alte instrumente o iau pe campii si mai degraba vrei sa se opreasca din cantat decat sa stai sa-i asculti.. sa se faca un fel de karaoke dar cu chitara :) adica unde cine vrea vine si canta pe toata instalatia cu chitara peste un negativ (poate sa fie un backingtrack pentru improvizatie sau un backingtrack al unei piese cunoscute, sau poate chiar omul vine el cu backingtrackul de acasa daca el nu exista deja). s-a intamplat asta duminica dupa ce am cantat noi acolo (trupa Popas Band) si dupa aia ne-am jucat noi cu chitarile pe niste backingtrackuri de blues si vreau sa zic ca cei ramasi ne-au ascultat cu atentie si cu placere pt ca nu-i asa: backingtrack-ul nu se imbata si canta bine oriunde si cel mai important: STIE PIESA, nu o canta la prima :lol: !!

 

sunt curios daca v-ar interesa asa ceva. daca sunt destui doritori cu siguranta se va intampla lucrul asta !

 

Aveti programul pe saptamana asta mai sus, va invit sa aruncati un ochi si sa veniti intr-una din seri sa vedeti ce se intampla pe acolo. Muzica buna e la locul ei aici :lol:

Edited by guitarsarpe
Link to comment
Share on other sites

Andrei, eu propun ca Florin sa fie procuratorul de instrumente :lol: Cine urca pe scena sa cinte cu les paulu lui :)

 

Ma bag si eu, daca e vorba de paulica 59 ala al lui. Si daca tot se canta pe asa ceva e si mai mare pacatul sa ne mai spalam pe maini 2 saptamani inainte de cantare :lol:

Link to comment
Share on other sites

Andrei, eu propun ca Florin sa fie procuratorul de instrumente :) Cine urca pe scena sa cinte cu les paulu lui :)

 

 

ee.. nu am vrut sa zic ca e posibil si asa ceva :lol:) daca in seara respectiva vin acolo, aduc si vos 59-le si las lumea sa cante si pe chitarushca mea, nu-i bai. pune la bataie si bogdan un gibson zakk wylde signature :) deci scule sunt :lol:)

 

@blackthorn: lasa ma, voi sa fiti sanatosi in cazul asta :))

 

uite niste poze de p-acolo:

 

post-2684-1285257424_thumb.jpg

post-2684-1285257440_thumb.jpg

post-2684-1285257450_thumb.jpg

post-2684-1285257466_thumb.jpg

post-2684-1285257513_thumb.jpg

Edited by guitarsarpe
Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Joe

Pai ar fi o treaba cu negativele de tobe.Sa vedem acum cine se baga astfel in cat sa nu fie tiganie si sa cante toata lumea.Eu ma bag cu negativele (voi fi DJ Drums sau ceva de gen).

Promovare am putea face pe tobe.info.ro si pe celalalt site.

Mai bine ne vedem la o berica si vedem si carciuma, eventual vorbim si cu patronul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.