www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ton Chitara Solo


Guest N3o
 Share

Recommended Posts

Salut ... am efect Tonelab LE, si incerc sami fac un ton pt solouri de rock. Daca il dau mai tare incepe sami fluiere, si tre sa scot prea mult gain ca sa numi mai fluiere, dar deja pierd din sunetul pe care vroiam sal obtin ... Ce credeti ca as putea sa fac ca sa nu mai am problema asta? poate stiti sami recomandati un anumit amplif care sa il setez sau cabinet, sau pedala? sau care frecvente sunt cele care imi fac probleme? Initial am incercat pe tweed si pedala de metal .... Orice sfat e binevenit :lol::)

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa tai din inalte, sa ma dau mai incet nu pot . mam gandit ca poate aveti careva efectu meu si stiti cam cum merge treaba ...

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa tai din inalte, sa ma dau mai incet nu pot . mam gandit ca poate aveti careva efectu meu si stiti cam cum merge treaba ...

 

 

 

sunt mai multe cauze aici poate daca stai cu spatele la amp nu mai faci microfonie, poate ai doze proaste care fluiera din cauza ca nu au fost impregnate destul de bine cu ceara etc (am una de-asta)

Link to comment
Share on other sites

Poti sa-i dai niste noise gate dar iti taie cam mult...sau sa stai mai departe de amp :).Uite-te pe aici..poate gasesti niste tonuri interesante..daca fluiera si astea atunci problema nu e din procesor : Tonuri ; iti trebuie si asta ca sa le poti vedea : Tonelab Editor ;Succes !

Link to comment
Share on other sites

....sau ai putea sa inveti sa scrii corect romaneste

 

teai bagat in seama ca sa nu adormi. sunt constient ca nu pun cratima, dar topicul nu e legat de limba romana, ci de alt subiect.

 

restul va multumesc pt pareri, o sa ma interesez de faza cu dozele, poate din cauza asta e ...

Link to comment
Share on other sites

Salut ... am efect Tonelab LE, si incerc sami fac un ton pt solouri de rock. Daca il dau mai tare incepe sami fluiere, si tre sa scot prea mult gain ca sa numi mai fluiere, dar deja pierd din sunetul pe care vroiam sal obtin ... Ce credeti ca as putea sa fac ca sa nu mai am problema asta? poate stiti sami recomandati un anumit amplif care sa il setez sau cabinet, sau pedala? sau care frecvente sunt cele care imi fac probleme? Initial am incercat pe tweed si pedala de metal .... Orice sfat e binevenit :lol::)

 

 

In primul rand descrie absolut totul ce ai legat la ce

 

ce fel de chitara ce instalatie electrica pe chitara

 

 

Pe ce canti ,cu ce monitorizezi ( asculti ) ?

 

 

Probabil bobina/spirele dozelor trebuie "fixata" cu ceara .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.