www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara


Guest serp
 Share

Recommended Posts

Salut, sunt incepator, si vreau o chitara acustica pana in 3 milioane, dintre astea 2 care credeti ca ar fi mai buna http://www.soundstudio.ro/product/1504_chi...a_standard_m44/ , http://www.soundstudio.ro/product/1510_chi...ra__w_12204ctw/ se justifica diferenta de pret dintre ele?, eu as vrea sa invat sa cant ceva gen seether, putin metalica, trebuie sa specific ca nu vreau o chitara electrica:D , nu ca ar exista pana in 3 mil.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chucky666

daca as alege as alege-o pe aia :

<h1 class="productPageMainTitle">CHITARA ACUSTICA HORA W 12204CTW,designul e mai fain!!</h1>dar asta e alegerea mea,ca specificatii nu vad prea multe care difera.....si chitari electrice exista si la 3 respectiv sub 3 milioane....dar second hand...pe forum aici recordul a fost de 60 de lei o electrica hora daca nu ma insel...!!!Succes sper sa iei decizia corecta....

Link to comment
Share on other sites

Alte pareri?, sau daca imi poate spune cineva alt model, care se gaseste in bucuresti, nu m-ar deranja sa caut pe forum o chitara la mana a doua dar parca este altceva cand stii ca tu esti primul care o atinge :)

Link to comment
Share on other sites

Salut Serp !

 

In legatura cu chitarele Harley Benton, is modele reusite,dar nu alea ieftine.As sta departe de chitarele ieftine Harley,gatul e lipit aiurea pe corp,la unele modele la imbinarea de la corp si griff se vede un strat de vreo 3 4 mm de aracet.Finish'ul e vai de capul ei. Dar,daca nu ai bani nu ai ce face !

 

In legatura cu Reghinurile,principala problema e ca,tre sa ai noroc :) .Tastiera e vopsita,dupa vreo 3 luni de cantat se da jos vopseaua de pe tastiera,in rest ce sa zic,vezi si tu ce scrie pe site.PLACAJ.

 

Sincer,daca as fi in locul tau si as avea bugetul tau,m-as orienta dupa un Fender cd 60 second hand.Daca ti-ai luat una de asta te-ai scos mult timp !

Link to comment
Share on other sites

de chitara asta ce ziceti? mentionez ca sunt un incepator nu am nevoie de o chitara foarte buna deocamdata, dar tot mi-as dorii sa fie noua daca nu, o sa cumpar una second hand, in fine.. link-ul :lol:http://www.teocta.ro/chitara-acustica/371-...ica-stagg-.html

 

Acum am acasa la mine exact modelul asta de chitara (e al unui prieten), si suna foarte bine chitara pentru pretul ei :)

 

Mai are colegul de trupa tot o chitara Stagg acustica si suna fenomenal la bani dati :lol:

Eu unul daca ar fi mi-as luat un stagg.

Edited by DraculVaDomni
Link to comment
Share on other sites

eu am avut stagg si nu mi s-a parut reusita chiar deloc.

 

iar sintagma.. 'suna bine pentru banii ei' mie unul mi-e foarte greu de inteles.

cand canti, afisezi si pretul ca sa vada omu.. a.. da.. asta suna ok pentru banii aia.. asta e cam overrated... ??

fara a pune a socoteala ca de nu am intalnit expresia.. chitara asta suna prost. poate arata rau, nu e bine finisata, etc.. da niciuna nu suna prost.

 

fiind incepator, nu iti poti da seama daca o chitara suna bine sau nu. si nici daca e confortabila, bine reglata, etc... pentru ca nu ai termen de comparatie.

 

daca ai pe cineva sa mearga cu tine.... hora poate fi o solutie buna. daca nu ai, mergi pe ceva unde sansele de a gresi suna mai mici (o chitara sh de genul fender, ibanez, etc... maxine...)

Link to comment
Share on other sites

eu personal sunt incepator si poate nu stiu sa apreciez calitatea chitarei, dar tatal meu canta la chitara decat era "pui" si el spune ca este excelenta

Link to comment
Share on other sites

Guest malakian

imi place chitara, sa o stapanesti sanatos...si nu te lua dupa cei care zic faze de genul: cat dai atata face etc... studiaza, invata, iar in momentul in care vezi ca ai progresat indeajuns, iti poti lua ceva mai bun...cum spunea cineva pe forum: "in 99% din cazuri, de vina e chitaristul nu chitara"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.