www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabãrã De Chitarã Iarna?


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

De 3 ani, la Râmeț, jud Alba, în zona munților Trascãului, se organizeazã o tabãrã de chitarã unde eu sunt instructor la secția CHITARÃ ELECTRICÃ. Existã ºi secții de clasicã, acusticã, flamenco, bas.

 

 

Pânã acum edițiile s-au desfãºurat în iulie ºi în august.

 

Credeți cã în decembrie sau ianuarie-februarie ar fi bine venitã o asemenea tabarã?

 

 

sau un revelion? (pe aeeaºi temã)

 

 

eventual sugerați-mi o perioadã bunã pentru voi...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
depinde care e treaba cu incalzirea in Râmeț sa nu ajungem sa punem chitarele pe foc

 

 

oare?...v-aº chema eu într-un asemenea loc...? sunt om serios ...în ciuda aparențelor (cred cã am mãcar aceastã calitate). Este tot timpul apã fierbinte ºi încãlzire la pensiune... Nu ar funcționa dacã nu ar îndeplini cerințele împuse de lege ... Au centralã cu lemne care funcționeazã nonstop.

 

mai multe informații puteți gãsi pe saitul lor.

 

 

http://www.pensiunearamet.ro/index.html

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost in seria B acolo si a fost super. Zona e foarte frumoasa si daca mergeti nu-i de lasat acasa nici aparatul foto, plus ca se mai organizeaza si expeditii pe chei si vizita la manastirea Ramet. Cine vrea sa invete are ocazia: 2 cursuri pe zi a cate 2 ore plus ore de studiu individual (iar eu mai cantam si seara in camera).

Voi incerca sa vin daca se mai organizeaza inca una.

Noroace!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Eu am fost in seria B acolo si a fost super. Zona e foarte frumoasa si daca mergeti nu-i de lasat acasa nici aparatul foto, plus ca se mai organizeaza si expeditii pe chei si vizita la manastirea Ramet. Cine vrea sa invete are ocazia: 2 cursuri pe zi a cate 2 ore plus ore de studiu individual (iar eu mai cantam si seara in camera).

Voi incerca sa vin daca se mai organizeaza inca una.

Noroace!

 

 

Mã bucur cã ți-a plãcut...cât despre ediția de iarnã....înțeleg cã nu intereseazã pe nimeni... :)

Link to comment
Share on other sites

ma bag si eu cu o parere...

probabil depinde cand in iarna, ca de exemplu Craciunul multi ar dori sa il faca in familie, poate incepand cu ianuarie nu ar fi o idee rea. Dar deja se duc concediile, vacantele ....

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
ma bag si eu cu o parere...

probabil depinde cand in iarna, ca de exemplu Craciunul multi ar dori sa il faca in familie, poate incepand cu ianuarie nu ar fi o idee rea. Dar deja se duc concediile, vacantele ....

 

 

Am înțeles ca este o vacanțã intersemestrialã la începutul lunii februarie. Dar ...este destul de evident cã nu e un moment oportun ... probabil vom ramane la iulie ºi august (ca pânã acum).

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
dude, te zbati degeaba... daca ai fi zis "tabara de schimbat doze" ar fi sarit tot forumul.

 

 

Oare sã abandonez? Mã gândesc cã daca s-au fãcut 2 ediții anu ãsta (cã au venit sau nu de pe rgc... nu pun la socotealã), totuºi existã ºi oameni inteligenți care dincolo de echipament se mai intereseazã ºi de cântat ... eu le-am spus tuturor celor care m-au întrebat de doza x , cablu y ºi boxa z: SCULELE NU CÂNTÃ SINGURE!

 

Faptul cã au venit sã învețe, cã sunt interesați de cãrți (a mea sau a altuia ..nu conteazã), cã activeazã pe forumul ãsta îmi dã o oarecare speranțã. Dar s-ar putea sã ai dreptate... nu zic nu.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest arosulescu

Salutări chiar de la Râmeţ. Azi se sfîrşeşte tabăra. Am să revin cu poze şi impresii. Nu cred că vom organiza vreodată iarna deşi ar fi fost foarte frumos.

 

Dar ca să iţi răspund la întrebare, uite desfăşurătorul evenimentelor in acestă ediţie aşa cum le-am prezentat eu pe rgc.

 

http://forums.rgc.ro...post__p__544237

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.