www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Acustica


Guest celtix
 Share

Recommended Posts

Guest celtix

Am o intrebare merge cantat bassul la o chitara acustica? ....... vreau sa stiu ca sa ma decid daca i mi iau bass sau raman pe asta

Edited by celtix
Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare merge cantat bassul la o chitara acustica? ....... vreau sa stiu ca sa ma decid daca i mi iau bass sau raman pe asta

 

Ca sa inveti sa canti la oroice chitara este ok chitara acustica .Chitara bas are corzi mai groase gat mai lung si suna cu doua octave mai jos.Adica bas.

 

Dar poti invata ptr inceput chitara acustica ,pe langa bas trebuie sa cunosti chitara .Este mai usor sa inveti partea teoretica sa incerci apoi acordurile . rasturnarile acordurilor etc etc ..ca apoi sa te folosesti de cele invatate si la chitara bas.

Link to comment
Share on other sites

Guest celtix

Mersi pentru sfaturi eu voiam sa stiu daca o sa rada cineva de mine cand aude ca folosesc o chitara acustica ca sa cant bass ....

Edited by celtix
Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru sfaturi eu voiam sa stiu daca o sa rada cineva de mine cand aude ca folosesc o chitara acustica ca sa cant bass ....

 

pai in principiu daca stii la chitara o sa te descurci si pe bass. difera putin tehnica, bassul se simte diferit la mina, da' te obisnuiesti repede cu el, la urma urmei si chitara bas tot chitara e.

 

habar n-am daca o sa rida cineva de tine... invata si tu acustica "normal", cum se cinta la chitara si atunci o sa ai certitudinea ca n-o sa rida nimeni. :))

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.