www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 Pedale & Gfs (paf Copy) Humbucker (neck)


Guest Manolescu
 Share

Recommended Posts

Guest Manolescu

Salutari!

 

Ma mut in Romania intr-o saptamana! Dupa data de 24 August va ofer 2 pedale si un super pickup.

 

DOD Grunge (FX69 B, mid 90's) for that Seattle sound....Nirvana Distortion. Nu este in stare de functionare dar sunt convins ca orice baiat priceput de aici e in stare sa o repare in cateva minute.

 

Rockteck Delay (ADR-02 Cea neagra din 1985 sau 86)...Un super analog delay care pana ieri mergea perfect dar m-am apucat sa ma joc ca idiotul cu cele 2 trimpots si nu mai merge. Adica nu mai merge efectul. De aprins, se aprinde LED'ul cand o calci, dar nu e nici o schimbare in sunet.

 

Iaras, sunt convins ca se poate repara super easy.

 

Accept ofertele voastre pentru pedale. Sunt easy dar nici de pomana nu le dau asa ca fara oferte tembele va rog.

 

 

Last but not least, va ofer un GFS humbucker: Neck position/ Chrome or nickel cover for that extra bling, bling look that all the ho's will love :) . Este copie impecabila de PAF (Patent Applied For). Acest pickup nu se mai face de ceva vreme, adica e discontinued, si acest exemplar este absolut nou nout, never installed, fresh still in the box with instructions and everything. Il dau cu 80 de euro or best offer. Sunt resonabil.

 

Ofertele le puteti trimite prin private message sau prin email: greasergeorge@yahoo.com

 

Rock on my friends!

Link to comment
Share on other sites

DUDE... tu dai gfs de un 100 lei cu 80 de euro?? am cumparat si noi gfs... nu suntem atat de retardati... costa 10 dolari transportul pana romania, nici macar taxele vamale nu te afecteaza.

deci... un GFS humbucker e 40 de dolari (alea mai scumpe... ) + 10 dolari transport...

Link to comment
Share on other sites

Guest Manolescu
DUDE... tu dai gfs de un 100 lei cu 80 de euro?? am cumparat si noi gfs... nu suntem atat de retardati... costa 10 dolari transportul pana romania, nici macar taxele vamale nu te afecteaza.

deci... un GFS humbucker e 40 de dolari (alea mai scumpe... ) + 10 dolari transport...

Am specificat foarte clar, "or best offer", si ca sunt resonabil, dar in loc sa fi baiat destept si sa negociezi cu mine sti doar sa faci pe victima.

Link to comment
Share on other sites

Guest Manolescu
"....sunt convins ca se poate repara super easy."

 

-Stii cit costa "alinierea" reglajelor unui delay, chorus, flanger - in west ?

 

-COSTA pt. ca aparatura necesara alinierii costa multi bani, e nevoie de "carte" pt. a sti cum sa umbli si la ce - altfel cred ca l-ai fi readus singur inapoi din reglaje, lucru ce nu s-a intimplat.

 

Nu intelege gresit - vii dintr-un loc unde strinsul unui surub e o teorie pe ...10 pagini si COSTA cit mincarea (+tigari) pe o zi si crezi ca in rromania rezolva orice...priceput problema ta cu un thx si un FALSE SMILE.

 

-Eheeeey, get real man, lumea s-a "otravit" pt. niste amariti de bani, stii BINE asta ca doar de unde vii a venit si la noi..."the concept" - e buna globalizarea, isnt'it ?

 

 

Alta victima. Se pare ca 20 de ani de capitalism a facut numai victime incapabile de tocmeala si lipsite de orice bun simt..

Link to comment
Share on other sites

Am specificat foarte clar, "or best offer", si ca sunt resonabil, dar in loc sa fi baiat destept si sa negociezi cu mine sti doar sa faci pe victima.

 

:):lol:) in el de humbucker, am humbuckere pe chitara... tot gfs... nt

 

nu fac pe victima, fac pe ala care-i anunta pe altii ca e tzeapa...

 

REZONÁBIL, -Ã, rezonabili, -e, adj. 1. (Despre oameni) Care are o judecatã sau o comportare raționalã; cu judecatã; cumpãnit, cuminte. ** (Despre acțiuni, fapte etc.) Care se menține în limitele normale, obișnuite; care nu are nimic ieșit din comun; fãrã exagerãri; cumpãtat. 2. (Despre prețuri) Care este corespunzãtor cu valoarea lucrului (de) cumpãrat; potrivit, acceptabil: p. ext. accesibil. Prețuri rezonabile. - Din fr. raisonnable.

 

Sursa : DEX '98

 

 

tu vrei sa zici ca daca ai pus un pret cu 100% mai scump esti "resonabil" ?? =))

Link to comment
Share on other sites

Guest Manolescu

Cred ca am specificat destul de clar ca acest GFS este discontinued. La fel de clar am specificat ca pretul este negociabil. Chiar daca as fi fost prost si as fi cerut 40 din start, ciocanel tot ar fi gasit ceva sa nu-i convina.

 

Din pacate, lumea este plina de instigatori precum ciocanel. Cersetori marxisti care asteapta sa li se dea totul mura-n gura pentru ca li se cuvine din cauza ca ei sunt victimele societatii, ale capitalismului, si globalismului.

 

M-am saturat de asemenea lepre geloase. Faggot ass bitches! You ain't getting shit from me, so there! Keep crying about your pathetic lives while pointing the finger and blaming everyone but yourselves.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.