www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epi Zakk Wylde.....


guitar88
 Share

Recommended Posts

Salut, am un prieten care vrea sa-si cumpere un Epiphone Zakk Wylde.

Stiti unde se poate gasi asa ceva???

 

Era cineva aici pe forum, care zicea ca aduce scule din strainatate.... cine e? si cum funcioneaza treaba??

Alex.

Sunt mai multi aici care aduc scule din strainatate

Eu aduc doar Gibson si Epiphone,la cele mai bune preturi.Dureaza aprox 7-10 zile de la data comenzii ferme

Pot fi contactat pe mail la midnightexpres@yahoo.com sau pe PM aici,pentru nr.de telefon.

Orice chitara pe care o aduc este incercata si testata de mine,am oarece experienta in domeniu,cant la chitara de 25 de ani,si am avut magazin de instrumente muzicale in Budapesta 2 ani,am fost cel mai premiat dealer Gibson si Marshall din Ungaria,pentru anul 1994.Repet,eu nu aduc clape,caseuri,tobe ,mixere,prajitoare de paine sau cuptoare cu microunde,ci doar Gibson si Epiphone.

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoltano

In curand o sa aduca si cei de la Pro Guitar Epiphone-uri, cel putin asa scrie pe banner-ul de pe pagina principala a rgc-ului.

Link to comment
Share on other sites

In curand o sa aduca si cei de la Pro Guitar Epiphone-uri, cel putin asa scrie pe banner-ul de pe pagina principala a rgc-ului.

 

Eu personal cred că o să-i cadă faţa prietenului tău când o să vadă preţurile de la Pro Guitar :) .

Recomand să aleagă cu atenţie varianta cea mai fericită :)

Link to comment
Share on other sites

te sfatuiesc sa apelezi cu toata increderea la midnight rider! ai un avantaj in plus, in afara de calitate si pret, care, dupa parerea mea sunt ultracompetitive in momentul de fata, beneficiezi si de consultanta si inca de una de de inalta performanta! succes!

Multumesc,StratMan,ma faci sa rosesc :):)

Daca vorbim de Gibson,va recomand sa luati de la cineva care a vazut Gibson si altundeva decat la televizor,in reviste,sau,for that matter,in lista de preturi.

pe de alta parte,eu aduc Gibson acum,nu in curand,fara nici o ofensa ,si cu tot respectul pentru Pro Guitar,care a facut primul magazin de chitara si numai de chitara din Romania,asa cum eu am facut in 93 in Ungaria.

Link to comment
Share on other sites

,asa cum eu am facut in 93 in Ungaria.

 

Cu tot respectu', doar magazinul de chitari Oroszlanbarlang exista in Budapesta de prin 1991... Cum bine stim exista o traditie ceva mai veche privind magazinele de instrumente muzicale in tara vecina.

Oricum nu contest calitatile tale. Din contra. Probabil voi apela si eu la tine,pe la inceputul lunii mai.Pana atunci nu am de ce sa bat apa in piua.

Link to comment
Share on other sites

Cu tot respectu', doar magazinul de chitari Oroszlanbarlang exista in Budapesta de prin 1991... Cum bine stim exista o traditie ceva mai veche privind magazinele de instrumente muzicale in tara vecina.

Oricum nu contest calitatile tale. Din contra. Probabil voi apela si eu la tine,pe la inceputul lunii mai.Pana atunci nu am de ce sa bat apa in piua.

Magazinul fratilor Oroszlan s-a deschis in 1992,dar nu aveau decat Ibanez si Washburn,care le aduceau pe sub mana din Austria.Era in schimb primul magazin care avea mai multe feluri de corzi,de toate dimensiunile

Noi am avut primul magazin care a reunit mai multe nume importante in acelasi loc,asa cum erau Gibson,Fender,Marshall,Ampeg si ESP la care eram reprezentanti oficiali pentru Ungaria.Partenerul meu de atunci ,Joseph Revi,pe care poate unii l-ati vazut la Bucuresti la festivalul Rock 93,cu trupa sa ,Dance(din Ungaria,evident)a fost sef de magazin la PRIMUL magazin din Budapesta dupa schimbarea regimului,magazin pe care l-a deschis firma austriaca ATEC,in 91,si care se numea 50 WATT,dar si ei erau practic magazin de desfacere a unei reprezentante,acolo s-au gasit prima data Marshall si Gibson oficial,nu in regim de consignatie.

In Ungaria,gratie politicii economice care permitea asa ceva,era o consignatie particulara de instrumente inca din 84,iar la shopul pe dolari,un fel de duty free se gaseau pedale Boss,cinele Paiste,corzi,doze si chitari Schaller.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca ai dreptate, totusi am cumparat de la ei prin 92' o chitara Kramer, nou nouta, cu garantie etc. M-a costat o caruta de bani la vremea aceea, in Romania nu am gasit, nici in Ungaria, doar la ei.

Iacata unde erau Kramerurile despre care vorbeam in threadul cu Fakeuri

Kramer daduse deja faliment,in 92

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.