www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Satriani Live In Bucuresti ? Cand?


Guest
 Share

Recommended Posts

Mai nene, ce naiba se intampla in tara asta ? Mi am luat bilete la Budapesta pe 8 noiembrie la Satriani dar vad ca din Romania nimeni nu vrea sa l cheme. Mai sunt zile libere. Chiar nu se gaseste nimeni ? Ma gandeam ca poate Corrado face ceva. El ar fi singurul care are ganduri din acestea. Sa speram ca o sa l aduca si aici ca de spectatori n o sa duca lipsa. Pacat ca suntem totusi o comunitate mica in tara asta de coca si manelari. Oricum, cine poate, sa mearga sa l vada pe nenea Satch ca e " One in a Life time". Biletele le gasiti la Eventim. Nu fac reclama dar astept sa-l vad pe Satch de peste 15 ani. Sa speram ca o sa " Flying in a blue dream " si la noi in Romania !

Salve !

Link to comment
Share on other sites

Asta asa e. Dar fii atent la faza. In 2000 lucram la zone records si intr o zi intra Ciubuc la mine n magazin. Ascultam Malmsteen si el cica " aaa misto". L am intrebat de ce nu l aduce la noi si a zis ca a facut nu stiu ce sondaj si nu merge. I am garantat ca numai eu ii cumpar 5 bilete. E o mare vrajeala, asa cum la Dio, Purple, Vai si altii salile au fost pline asa ar fi fost si la Malmsteen. Un Satch la bucuresti ar fi o reusita. In fine, de vazut o sa l vad, dar ma gandesc si la cei care nu si permit. Doar eu stiu cum ani la randul imi faceam planuri sa merg sa l vad si nu aveam bani.

Sa fim increzatori !

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

In 2002 cand am stat cu el in backstage la Shepperd's Bush Empire in Londra imi spunea nu f fericit ca nici el nu intelege de ce nu il cauta nimeni din Romania, ma intreba daca noua ne place rock-ul si daca s-a auzit aici de el.

 

asta e cel mai trist lucru pe care l-am auzit in ultima vreme....daca ne place rockul?..chiar ca nu stiu ce sa zic,uitati-va pe youtube la RMA 2010 inregistrati sa vedeti ce place unei multimi de 50 de mii de oameni in Craiova

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Mai nene, ce naiba se intampla in tara asta ? Mi am luat bilete la Budapesta pe 8 noiembrie la Satriani dar vad ca din Romania nimeni nu vrea sa l cheme. Mai sunt zile libere. Chiar nu se gaseste nimeni ? Ma gandeam ca poate Corrado face ceva. El ar fi singurul care are ganduri din acestea. Sa speram ca o sa l aduca si aici ca de spectatori n o sa duca lipsa. Pacat ca suntem totusi o comunitate mica in tara asta de coca si manelari. Oricum, cine poate, sa mearga sa l vada pe nenea Satch ca e " One in a Life time". Biletele le gasiti la Eventim. Nu fac reclama dar astept sa-l vad pe Satch de peste 15 ani. Sa speram ca o sa " Flying in a blue dream " si la noi in Romania !

Salve !

 

 

Ciao respund find ca sa facut numele meu.

Am noroc sa vb direct cu satch prin skype .

Eu lam invitat la ziua chitarelor 3 , si el a fost extrem de fericit, sia spus da imediat.... si ajunjesem la un acord economic super bun pentru amendoi....dupa cateva septmani a intervenit o mica problema ca in data de 18 septembrie 8ziua in care va fii ziua chitarelor 3) el are niste programari in studio cu chicken foot ....care au prioritatea maxima, si a trebuit sa renunta la ziua chitarelor 3 , dar asta nu inseman ca nu vine in romania....eu sper ca cineva o aduce cat mai repede, find ca orcum este in zona si are zile libere....( dar si vinnie moore a fost in toata europa primavara trecua in afara de romania , si de asemna kotzen) orcum Satrinai este targer number 1 pentru mine, si o sa vina la ziua chitarelor poate editia 4 sau 5 , orcum o sa vina sigur 110%.

 

Si alta chestia importante de acum incolo la ziua chitarelor va fii mereu trupa si anul asta basist va fii cum deja multi stiu Stuart Hamm ( adica bassist are e alaturi de satrini de mult timp)

Link to comment
Share on other sites

Stiu Corrado, si inca nu mi vine sa cred ca o sa l vad pe Hamm. Merci mult pentru initiativa ta !

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Cum adica LIVE ?Pai daca umbla omul e de presupus ca mai traieste ?

 

Daca ar fi vorba de un concert inregistrat se poate vorbi de "XY Live at....." ."Live" inseamna ..in concert /pe scena/in fata unui public .

In studio este tot "live" dar nu-i precis ca este cantat cap coada dintr-o mana "onetake " si nu s-a inregistrat pe bucati /portiuni si nu sa intervenit cu "punch in" , si post procesari de toate felurile. Asa ca "live" vezi ce poate un instrumentist respectiv o trupa .

 

 

De chemat poti sa-l chemi si tu daca ai bani sa-i platesti tot ce trebuie .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul

Va garantez ca ar fi chemat daca ar fi o afacere profitabila, da' trebuie sa luati in calcul si urmatoarea chestie: La Satch nu vor veni DECAT chitaristi (si alti cativa cunoscatori), nu vecinu' caruia ii place Iron Maiden, pentru ca muzica pe care o produce (ca artist solo) e neinteresanta pentru oamenii din afara sferei asteia. Deci, calculu' se face si tinand cont de acest aspect si nimeni nu-l va chema daca nu va fi sigur ca iese in castig, avand in vedere ca Satch nu-i chiar cel mai ieftin artist.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gig Bang
Bai.. puneti un '?' la capatul titlului ca sarisem de pe scaun :) )

 

Pe bune, formulati si voi alt fel titlurile astea ca ma luase cu palpitatii cand am vazut

Link to comment
Share on other sites

Da titlu e genial, ai speriat tot forumul :)).

Imi aduc si eu aminte de un post acum ceva vreme cand Satriani spunea ca din Bulgaria a plecat direct in Ungaria pentru ca in Romania nu l-a chemat nimeni. Sunt sigur ca daca Lady Gaga ar fi zis "Vreau sa vin in Romania" ar fi razboi mondial 3, dar adevarul trist e ca artistii solo de chitara pe care noi ii apreciem sunt asculati de chitaristi sau de alti instrumentisti....maxim si cum afacerile primeaza asta e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.